Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
461 postów 1761 komentarzy

W obronie cywilizacji łacińskiej przed bandytami i obłudnikami

Janusz Górzyński - Quis et deus? – KTÓŻ JAK BÓG! Discedite a me omnes pessimi haeretici, filii diaboli, et pestes animarum: vos detestor, et abominor, et cum Ecclesia Dei anathematizo. Jan kard. Bona O Cist

Papież Franciszek w krucjacie przeciwko heretykom.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Papież ostrzega rodziny przed ideologiczną kolonizacją

Papież Franciszek w krucjacie przeciwko heretykom.
 
Przepowiadanie Ewangelii jest nieocenioną służbą, jaką Kościół może ofiarować całej ludzkości wędrującej przez historię. Żaden naród ani środowisko nie powinny być pozbawione światła i łaski Chrystusa. Benedykt XVI

 
 
 
Papież ostrzega rodziny przed ideologiczną kolonizacją
 
Rzym potrzebuje odrodzenia moralnego i duchowego, a rodziny tego miasta wezwane są do dawania prawdziwego świadectwa miłości małżeńskiej. Papież Franciszek mówił o tym wczoraj wieczorem otwierając trzydniowy Kongres Diecezji Rzymskiej, poświęcony rodzicom jako świadkom piękna życia. Na plac św. Piotra przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym rodzice z dziećmi, katecheci, proboszczowie i księża Wiecznego Miasta. Nawiązując do tematu ubiegłorocznego spotkania, jakim byłoprzekazywaniu wiary młodym pokoleniom,Franciszek wskazał, że nie jest ono możliwe bez prawdziwego odrodzenia.
 
Nasze miasto musi odrodzić się duchowo i moralnie, bo zdaje się, że wszystko jest takie samo, wszystko jest względne; że Ewangelię będącą naprawdę piękną historią wspaniałych rzeczy miło się czyta, ale pozostaje jedynie ideą. Nie dotyka serc! – mówił Papież. – Nasze miasto potrzebuje odrodzenia. I jest to zadanie bardzo ważne, gdy mówimy o wychowaniu dzieci i młodzieży, za których wy, rodzice, jesteście w pierwszym rzędzie odpowiedzialni. Nasze dzieci zaczynają słuchać tych dziwnych pomysłów, podlegają ideologicznej kolonizacji zatruwającej duszę i rodziny. Trzeba temu przeciwdziałać. Opowiadał mi ostatnio młody katolik, którego dzieci chodzą do pierwszej i drugiej klasy, że niejednokrotnie wieczorami muszą z żoną «rekatechizować» dzieci po tym, czego ich uczą w szkole czy o czym czytają w książkach, które im dają.Ta ideologiczna kolonizacja wyrządza wielką krzywdę i niszczy społeczeństwo, kraj, rodziny. Stąd konieczne jest prawdziwe odrodzenie moralne i duchowe”.
 
W kontekście papieskiego wezwania do sprzeciwu wobec kolonizacji ideologicznej warto wspomnieć, że w sobotę 20 czerwca odbędzie się w Rzymie ogólnonarodowa manifestacja: „Stop gender w szkole”, zorganizowana przez komitet „Ratujmy nasze dzieci”. Akcja, którą  poparł Ojciec Święty,będzie miała charakter międzyreligijny.
bz/ rv
 
 
 
 
Watykan poparł manifestację „Stop gender w szkole”
 
Z pełną odpowiedzialnością za naszą przyszłość musimy ukazywać dzieciom i młodzieży, a także całemu światu bogactwo i wielkość rodziny chrześcijańskiej. Podczas gdy świat promuje nietrwałe związki, my chcemy trwałej rodziny.Tam, gdzie społeczeństwo się rozmywa, my proponujemy rodzinę silną, stabilną, zbudowaną na skale Ewangelii i Kościoła. Pisze o tym abp Vincenzo Paglia w przesłaniu popierającym manifestację: „Stop gender w szkole”, która w najbliższą sobotę odbędzie się w Rzymie. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny kieruje swój list do komitetu „Ratujmy nasze dzieci”, będącego organizatorem tego ogólnowłoskiego protestu.
Abp Paglia wyraża głębokie przekonanie, że chrześcijańska rodzina, oparta na monogamicznym i nierozerwalnym małżeństwie, będzie stanowiła wielkie bogactwo także dla społeczeństwa w przyszłości. Przywołuje też niedawne słowa Papieża Franciszka do biskupów Europy o konieczności promowania rodziny jako związku mężczyzny i kobiety, będącego fundamentalną komórką każdego społeczeństwa. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny wskazuje zarazem na pilne i konieczne wyzwania stające obecnie przed rządzącymi. Podkreśla, że – z fantazją i odpowiedzialnością – muszą oni wspierać młode pokolenia w pragnieniu założenia rodziny i posiadania potomstwa. Popierając rzymską manifestację „Stop gender w szkole”, abp Paglia wyraża zarazem nadzieję, że wniesie ona drogocenny wkład w życie Kościoła i wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro ludzkości.
bz/ rv
 
 
 
 
Papież dzień po homo-paradzie w Rzymie: dzieci potrzebują heteroseksualnych rodziców!

Dzień po homoseksualnej paradzie, która w sobotę przeszła ulicami Rzymu, papież Franciszek podkreślił – zwracając się do pielgrzymów i katolików z diecezji rzymskiej – że dzieci dla prawidłowego wzrastania potrzebują rodziców heteroseksualnych. Jednocześnie zaznaczył, że różnice istniejące między kobietami i mężczyznami są fundamentalne i stanowią "integralną część bycia człowiekiem”.
 
Papież zauważył, że małżonkowie nie boją się różnic istniejących między nimi. Mówił „ jak wielkim bogactwem jest ta różnorodność, która uzupełnia się w związku kobiety z mężczyzną".
 
Ojciec święty podkreślił, że małżeństwa heteroseksualne nie tylko gwarantują szczęście parom, które zawarły związek małżeński, ale „zostały także uznane za istotne dla dobrego rodzicielstwa".
 
Dorastające dzieci, których tożsamość kształtuje się, widząc ojca i matkę konfrontują tę tożsamość z miłością rodziców, dostrzegając różnice jakie istnieją między nimi – mówił Franciszek.
 
W minioną sobotę do parady sodomitów przyłączył się między innymi burmistrz Rzymu Ignazio Marino. Jak na razie pary tej samej płci nie mają statusu prawnego we Włoszech. Politycy z lewej i prawej strony sceny politycznej zgodzili się rozpocząć kolejną debatę na temat legalizacji związków partnerskich. Na razie kwestia tzw. małżeństw jednopłciowych i adopcji dzieci przez homoseksualistów wydaje się być poza zasięgiem lobby homoseksualnego we Włoszech.
 
Źródło: ncronline.org., AS.
 
 
 
 
 
Watykan: biskupi będą odpowiadać przed sądem za zaniedbania w ochronie nieletnich
 
Stolica Apostolska uruchomi procedury umożliwiające pociąganie do odpowiedzialności biskupów, którzy nie wywiązują się ze swych obowiązków w zakresie ochrony nieletnich przed nadużyciami. Decyzja w tej sprawie została podjęta na zakończonym dziś posiedzeniu Rady Kardynałów. Szef Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich kard. Sean Patrick O’Malley zaproponował w tym względzie szereg rozwiązań. Zostały one jednomyślnie przyjęte przez radę, a następnie zaaprobowane przez Ojca Świętego.
Przewidują one, że zażalenia na biskupów będą składane do jednej z trzech Kongregacji, której podlega dany biskup: ds. Biskupów, Ewangelizacji Narodów lub dla Kościołów wschodnich. Ta dykasteria będzie też miała za zadanie przeprowadzenie dochodzenia. Osąd będzie natomiast należał do nowego trybunału, który zostanie ustanowiony w ramach Kongregacji Nauki Wiary. Papież mianuje też nowego sekretarza tej Kongregacji, który będzie odpowiedzialny za wspomniany trybunał.
Ponadto Rada Kardynałów zaaprobowała wstępny plan reformy watykańskich mediów.Zakłada on stopniową integrację wszystkich instytucji związanych z mediami, począwszy od Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, poprzez Radio Watykańskie, telewizję i dziennik L’Osservatore Romano, aż po wydawnictwo i internet. Przewidziane jest również ustanowienie nowej dykasterii. Projekt reformy przygotowała utworzona w kwietniu papieska komisja, która nadal będzie kontynuować swoją pracę.
kb/ rv
 
 
 
 
"wszelkie Pismo jest przez Boga natchnione i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu" (2 Tm 3,16; por. 1 Kor 10,1-13).św. Paweł
 
 
Oświadczam wam bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim. Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się od jakiegoś człowieka, lecz objawił mi ją Jezus Chrystus”. Gal 1,11-12
 
Prawdziwa Ewangelia
6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!
 
"Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28, 19-20)

 

 

AMERYKAŃSKI RAPORT O TYM CO GROZI DZIECIOM WYCHOWYWANYM PRZEZ CIOTY, LEZBY I PEDAŁÓW!!!
 
Amerykański naukowiec prof. Mark Regnerus, który niedawno wykazał w swoich badaniach, że dzieci z tradycyjnych rodzin są znacznie szczęśliwsze i zdrowsze niż te wychowane przez pary jednopłciowe, stał się obiektem ataków ze strony środowisk homoseksualnych.
Jeden z niezadowolonych z wyników prac badawczych, stawiających w niepochlebnym świetle homozwiązki, zakwestionował na swoim blogu rzetelność naukowej pracy socjologa. To wystarczyło, że sprawą zajęła się specjalna komisja Uniwersytetu Texas w Austin, gdzie uczony jest zatrudniony. Szybko okazało się, że zarzuty pod adresem naukowca są całkowicie bezzasadne, a metodyka przeprowadzonych badań jest bez zarzutu.
 
David Hacker z chrześcijańskiej organizacji Alliance Defense Fund (ADF) uważa, że cała sprawa uwłacza godności profesora, który musiał kilkakrotnie stawić się przed komisją i oddać zawartość swego komputera do sprawdzenia. Jednak, jak zauważa prawnik, są to coraz częstsze sytuacje w USA.
 
Profesorów, którzy nie kłaniają się dominującej na uniwersytecie orientacji, w większości lewicowej, karze się lub cenzuruje z powodu ich przekonań
– dodał.
 
Raport Marka Regnerusa oparty był na analizie odpowiedzi, jakich udzieliły dorosłe dzieci wychowane przez ich biologicznych rodziców lub przez rodzica homoseksualnego wraz z jego lub jej partnerem. Wnioski są jednoznaczne w swej wymowie i, jak zauważa uczony, trudno je bagatelizować.
 
12 proc. dzieci wychowanych przez matkę lesbijkę i 24 proc. tych, którymi opiekował się ojciec gej przyznawało, że myślało ostatnio o popełnieniu samobójstwa. Dla porównania w przypadku kompletnych rodzin i samotnego rodzica biologicznego odsetek dzieci rozważających odebranie sobie życia wyniósł 5 proc.
28 proc. dzieci wychowanych przez matkę lesbijkę podawało, że nie ma obecnie pracy. Do braku zatrudnienia przyznawało się 20 proc. dzieci wychowanych przez ojca gej, a tylko 8 proc. z kompletnych rodzin biologicznych i 13 proc. wychowanych przez jednego rodzica.
 
23 proc. dzieci wychowanych przez matkę lesbijkę mówiło, że było „dotykane seksualnie” przez ich rodzica lub jej partnerkę. Odsetek ten w przypadku pełnej rodziny biologicznej wyniósł 2 proc., w przypadku ojca geja – 6 proc. natomiast pojedynczego rodzica – 10 proc.
Kolejna zatrważająca statystyka dotyczy sytuacji, kiedy osoby w pewnym momencie zostały zmuszone do seksu wbrew ich woli. Dotyczy to 31 proc. tych wychowanych przez matkę lesbijkę, 25 proc. przez ojca gejai 8 proc. z pełnych rodzin biologicznych.
 
40 proc. wychowanych przez matkę lesbijkę i 25 proc. wychowanych przez ojca geja miało romans w czasie małżeństwa lub wspólnego mieszkania z partnerem. Do tego typu sytuacji przyznało się 13 proc. tych wychowanych w rodzinach tradycyjnych.
19 proc. wychowanych przez matkę lub ojca homoseksualistów przechodzi lub ostatnio przechodziło psychoterapię. Tymczasem o potrzebie konsultacji z psychoterapeutą mówiło 8 proc. wychowanych w rodzinie biologicznej.
 
20 proc. wychowywanych przez matkę lesbijkę i 25 proc. przez ojca geja podawało, że nabawiło się infekcji przenoszonych drogą płciową. Odsetek takich przypadków w odniesieniu do dzieci z rodzin tradycyjnych wyniósł 8 proc.
 
 
61 proc. wychowanych przez matkę lesbijkę i 71 proc. wychowanych przez ojca geja określało siebie jako „całkowicie heteroseksualnych”. Do takiej tożsamości przyznawało się natomiast 90 proc. tych wychowanych w pełnej biologicznej rodzinie.
 
Niestety lobby homoseksualne pozostaje głuche na tego rodzaju głosy. Forsuje swoje rozwiązania, za wszelką cenę próbując poszerzyć grupę krajów, w których adopcja dzieci przez homoseksualistów będzie możliwa. Wiele wskazuje na to, że od przyszłego roku do ich grona dołączy Francja.Pod wpływem działań lobbingowych znajduje się także Polska. Mimo, że zdecydowana większość Polaków wciąż sprzeciwia się legalizacji związków homoseksualnych,próby zmiany świadomości społecznej zakrojone są na szeroką skalę. Służą temu także batalie polityczne prowadzone głównie przez partie lewicowe. Złożony w Sejmie przez SLD projekt ustawy o związkach partnerskich oparty został na wzorze francuskim, który umożliwia homoseksualistom adopcję dzieci.
 
 
19 Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? 20 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci12
/1 List do Koryntian/

Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście. Niechaj się nikt nie łudzi. Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech się stanie głupim, by posiadł mądrość. Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga. Zresztą jest napisane: „On udaremnia zamysły przebiegłych”, lub także: „Wie Pan, że próżne są zamysły mędrców”. Nikt przeto niech się nie chełpi z powodu ludzi. Wszystko bowiem jest wasze: czy to Paweł, czy Apollos, czy Kefas; czy to świat, czy życie, czy śmierć, czy to rzeczy teraźniejsze, czy przyszłe; wszystko jest wasze, wy zaś Chrystusa, a Chrystus Boga.
Kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.
(1 Kor 3,16-23)
 
Cejrowski: Z miłości do naszej kultury spłonął pomnik grzechu sodomskiego
 
 
KTO GRZESZY JEST DZIECKIEM DIABŁA!
SKUTKIEM GRZECHU JEST ŚMIERĆ WIECZNA!
 
8 Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła,
ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku
.
(1 List św. Jana rodz. 3 wers 8)
 
Grzech
/Katechizm Kościoła Katolickiego św. Jana Pawła II/
 
KKK 1871 Grzech jest to „słowo, czyn lub pragnienie przeciwne prawu wiecznemu” (Św. Augustyn, Contra Faustum manichaeum, 22: PL 42, 418). Jest obrazą Boga. Przeciwstawia się Bogu w nieposłuszeństwie zaprzeczającym posłuszeństwu Chrystusa.
KKK 1872 Grzech jest aktem przeciwnym rozumowi. Rani on naturę człowieka i godzi w ludzką solidarność.
 
Definicja grzechu
 
KKK 1849 Grzech jest wykroczeniem przeciw rozumowi, prawdzie, prawemu sumieniu; jest brakiem prawdziwej miłości względem Boga i bliźniego z powodu niewłaściwego przywiązania do pewnych dóbr. Rani on naturę człowieka i godzi w ludzką solidarność. Został określony jako „słowo, czyn lub pragnienie przeciwne prawu wiecznemu” (Św. Augustyn, Contra Faustum manichaeum, 22: PL 42, 418; św. Tomasz z Akwinu, Summa theologiae, I-II, 71, 6).
KKK 1850 Grzech jest obrazą Boga:Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest przed Tobą” (Ps 51, 6). Grzech przeciwstawia się miłości Boga do nas i odwraca od Niego nasze serca. Jest on, podobnie jak grzech pierworodny, nieposłuszeństwem, buntem przeciw Bogu spowodowanym wolą stania się „jak Bóg”, w poznawaniu i określaniu dobra i zła (Rdz 3, 5). Grzech jest więc „miłością siebie, posuniętą aż do pogardy Boga”(Św. Augustyn, De civitate Dei, 14, 28). Wskutek tego pysznego wywyższania siebiegrzech jest całkowitym przeciwieństwem posłuszeństwa Jezusa, który dokonał zbawienia(Por. Flp 2, 6-9).
KKK 1851 Właśnie podczas męki, gdy miłosierdzie Chrystusa odniesie zwycięstwo nad grzechem, najlepiej ukazuje on swoją siłę i różnorodność: niedowiarstwo, morderczą nienawiść, odrzucenie i drwiny ze strony przywódców i ludu, tchórzostwo Piłata i okrucieństwo żołnierzy, zdradę Judasza tak dotkliwą dla Jezusa, zaparcie się Piotra i odejście uczniów. Tymczasem w godzinie ciemności i władcy tego świata (Por. J 14, 30. ofiara Chrystusa staje się w tajemniczy sposób źródłem, z którego wytryśnie niewyczerpane przebaczenie naszych grzechów
 
 
PEDALSTWO ZNISZCZY CYWILIZACJĘ ZACHODU A ISLAM PRZEJMIE TO TERYTORIUM
 
 
Być może jeszcze ktoś z mojego pokolenia, jeśli będzie dłużej żył, niestety zobaczy kalifat w Europie Zachodniej
 
Czy zwijanie się cywilizacji europejskiej przyśpieszy po referendum w Irlandii?

Od dawna mówię, że cywilizacja europejska jest już w zaniku i odwrocie. W wielu obszarach. Myślę, że za 50 lat Europa na Zachodzie nie będzie już istniała. Oczywiście nie w sensie geograficznym, a kulturowym.
Czyli co, powstanie kalifat?

Tak może się stać. To też jest teza, którą ja od jakiegoś czasu stawiam. Być może nawet ktoś z mojego pokolenia, jeśli będzie dłużej żył, niestety zobaczy kalifat w Europie Zachodniej. To dla nas ważna rzecz, aby w naszym bezpośrednim sąsiedztwie, w krajach Europy Środkowej szukać szerokiego porozumienia, bo najprawdopodobniej jądro cywilizacji europejskiej do nas się przeniesie.
Jednak środowiska homoseksualne na Zachodzie, gdzie istnieją duże skupiska muzułmanów, nie zdają sobie sprawy z tego, że grozi im po prostu śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie pogodzą swojego stylu życia z tak ekspansywną religią jaką jest islam.

Te środowiska skupiają ludzi, którzy nie myślą takimi kategoriami. Nie zastanawiają się nad przyszłością następnych pokoleń. Z natury swej interesuje ich tylko ich własne życie.
Jak pan sądzi, dlaczego Irlandczycy zgodzili się na „homo-małżeństwa”? Kościół katolicki zdawał się być tam silny. A może jednak jest słaby?
 
Nie za bardzo znam się na irlandzkiej scenie politycznej. Mogę tylko przypuszczać, że jak to zwykle bywa – kluczem do duszy człowieka są media. A media wszędzie są lewicowo-liberalne.Pewnie w Irlandii nie jest inaczej i może to mieć większe znaczenie niż np. w Polsce. Natomiast jeśli chodzi o Kościół, to moja wiedza jest większa, bo bacznie się przyglądam sprawom Kościoła w różnych krajach jako historyk i badacz. Kościół w Irlandii miewał różne problemy obyczajowe w ostatnim czasie, co było skrupulatnie wykorzystywane. Kościół irlandzki nie radził sobie w ogóle z tymi problemami lub radził sobie słabo. To w połączeniu z intensywną propagandą
 
 
 
 
Oddal się od swoich nieprzyjaciół,
a miej się na baczności przed swymi przyjaciółmi.
Wierny przyjaciel potężną obroną,
kto go znalazł, skarb znalazł.
Za wiernego przyjaciela nie ma odpłaty
ani równej wagi za wielką jego wartość.
Wierny przyjaciel jest lekarstwem życia;
znajdą go bogobojni.
Bogobojny dobrze pokieruje swoją przyjaźnią,
bo jaki jest on, taki i jego przyjaciel.
Źródło: Syr 6,5–17
 
Nieżywa mucha zepsuje naczynie wonnego olejku. Bardziej niż mądrość, niż sława zaważy trochę głupoty. /Koh 10, 1/
 
9 6 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego. /1 List do Koryntian rozdział 6 wersy od 9 do 11/
 
 
 
Alternatywa dla masońskiego diabelstwa;
Głoszenie i tworzenie królestwa Bożego

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej