Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
470 postów 1989 komentarzy

W obronie cywilizacji łacińskiej przed bandytami i obłudnikami

Janusz Górzyński - Quis et deus? – KTÓŻ JAK BÓG! Discedite a me omnes pessimi haeretici, filii diaboli, et pestes animarum: vos detestor, et abominor, et cum Ecclesia Dei anathematizo. Jan kard. Bona O Cist

Przepaść między najbogatszymi a resztą świata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Korzeniem zła jest chciwość pieniędzy!!!

 
Przepaść pomiędzy najbogatszymi a resztą świata wciąż rośnie
Radio Maryja
 
Gwałtownie rośnie przepaść między najbogatszymi a resztą świata – wynika z badania organizacji humanitarnej Oxfam. W dokumencie zwrócono uwagę na szkodliwość tego zjawiska.
 
Jeszcze w 2009 roku majątki najzamożniejszych wynosiły 44 proc., a w 2014 roku 48 proc. całości światowego bogactwa. Przy utrzymaniu się obecnych trendów do 2016 roku 1 proc. najbogatszych ludzi na świecie będzie posiadać więcej niż reszta populacji.
 
To niepokojące informacje dla całego społeczeństwa – mówi dr Marian Szołucha, ekonomista.
 
- Kiedy te dysproporcje są zbyt duże, to zaczynamy mieć problem z szeregiem zjawisk natury nie tylko ekonomicznej, ale też społecznej i politycznej. Przenoszą się one na poziom naszego bezpieczeństwa i wielu innych sfer. Jednym z istotniejszych powodów takiego stanu rzeczy jest działalność wielkich globalnych korporacji, które w ostatnich latach – dzięki zdynamizowanemu procesowi fuzji i przejęć – stały się podmiotami mającymi w stosunkach międzynarodowych często więcej do powiedzenia niż poszczególne kraje, ponieważ ich budżety są większe, niż budżety pojedynczych państw.Na to z pewnością należy zwrócić uwagę – powiedział dr Marian Szołucha.
 
Oxfam zajmuje się pomocą charytatywną, głównie w Afryce. Ośrodek zapowiada walkę ze zjawiskiem dysproporcji majątkowych na świecie.Jednym z pierwszych kroków w tym kierunku ma być zwalczanie zjawiska unikania przez koncerny i duże firmy płacenia podatków.
RIRM
 

 

 

 

 

Świat globalnych sieci a Polska.
prof. dr hab. Artur Śliwiński
 - Świat sieci globalnych a nasz polski świat cz. II
Nadal wierzymy w mity!!!
PRZEMOC FINANSOWA

Kolonializm i neokolonializm cz. 2
Rozliczyć socjalizm i liberalizm!
Młodzież w walce z NWO
"Z wami żydami nie ujedzie się bez bata"
Oto jak reagują złodzieje na krzywdę!
Ks. prof. R. Piwowarczyk – Globalizacja i NWO
Jak rozpoznać szpiega? Kontrwywiad obywatelski
Masoneria, żydzi i pieniądze w III RP
Szatańskie sekty żydowskie rządzą światem
Powstanie na Słowacji przeciwko żydomafii!!!!
Ekonomia niemiłosierdzia cz. 2 - Walka o pieniądze
Pokonać złych ludzi w wyborach!!!
Polska niesuwerenna czy nieistniejąca?

 

   1. Dwie są drogi, jedna droga życia, a druga śmierci2 - i wielka jest różnica między nimi. 2. Oto droga życia: Przede wszystkim będziesz miłował Boga, który cię stworzył3, następnie zaś bliźniego twego jak siebie samego4, a czego nie chcesz, by ktoś ci robił, tego wszystkiego i ty także nie rób drugiemu5.http://www.apologetyka.katolik.pl/odnowa-kosciola/z-historii-chrzecijastwa/patrystyka/149/534-didache-nauka-dwunastu-apostoow
(…)
A oto droga śmierci: przede wszystkim jest ona zła i pełna przekleństwa: mordy, cudzołóstwa, pożądania, rozpusty, kradzieże, bałwochwalstwo, magia, czary, rabunki, fałszywe świadectwa45, obłuda, nieszczerość, przebiegłość, pycha, niegodziwość, zuchwałość, chciwość, bezwstyd w mowie, zazdrość, bezczelność, duma, chełpliwość, zanik wszelkiej bojaźni46. 2. Prześladowcy ludzi prawych, wrogowie prawdy, miłośnicy kłamstwa, nieświadomi nagrody, jaką otrzyma sprawiedliwość, nie idą za dobrem ani za sądem sprawiedliwym, czujni nie na dobro, ale na zło. Obca im jest łagodność i cierpliwość. Kochają marność47, gonią za zyskiem, nie mają litości dla ubogich, obojętnie przechodzą koło udręczonych, nie znają swego Stwórcy. Mordercy dzieci, niszczą przez poronienie to, co Bóg powołał do życia48. Odtrącający tych, co nie mają, gnębiciele ciemiężonych, obrońcy bogaczy, a niesprawiedliwi sędziowie biedaków, są to grzesznicy w złym zatwardziali. Trzymajcie się, dzieci, z dala od nich wszystkich!

 

 

 

KOMENTARZE

 • Takie są skutki korporacjonizmu...
  Nie wysokość podatków czy inflacja jest zarazą tego świata lecz wszechobecny MONOPOL umożliwiony przez spolegliwą klasę polityczną najbardziej rozwiniętych państw, a realizowany przez gwarantowane prawem przywileje.

  Sama nazwa spółek kończy się "z o. o."...
  Nikogo nie zastanawia dlaczego?
  Czy najbogatsi tego świata prowadzi działalność pod własnym nazwiskiem!?
  Nie! Po co ryzykować wszystkim?

  Gdyby skala obciążeń podatkowych, nakładana przez państwo na podmioty na rynku, rosła proporcjonalnie do przejmowanego przez państwo (wszystkich podatników) ryzyka wspomniany problem zacząłby sie kurczyć.

  Ale tak nie jest i nawet wśród najzagorzalszych zwolenników wolności nie jest postrzegany jako ewidentne, anormalne zło....

  ...gdyby było inaczej to zastąpienie podatkiem emisyjnym większości obecnie płaconych podatków dla podmiotów działających na rynku z pełną odpowiedzialnością stałoby się oczywistą strategią prowadzącą do osobistej wolności.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej