Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
461 postów 1761 komentarzy

W obronie cywilizacji łacińskiej przed bandytami i obłudnikami

Janusz Górzyński - Quis et deus? – KTÓŻ JAK BÓG! Discedite a me omnes pessimi haeretici, filii diaboli, et pestes animarum: vos detestor, et abominor, et cum Ecclesia Dei anathematizo. Jan kard. Bona O Cist

Goldman Sachs

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Goldman Sachs Group Incorporated

Goldman Sachs
 
"Władza pieniądza grabi naród w czasach pokoju, a spiskuje przeciw niemu - gdy piętrzą się przeciwności. Jest bardziej despotyczna od monarchii, bardziej zuchwała niż dyktatura, bardziej egoistyczna niż biurokracja. Każdego, kto kwestionuje jej metody lub rzuca światło na jej zbrodnie, ogłasza jako wroga społeczeństwa.Obalić ją może tylko rozbudzona świadomość narodu." /William Jennings Bryan/
 
Goldman Sachs Group Incorporated
 
Rządy nie rządzą światem. Światem rządzi Goldman Sachs. Goldman Sachs nie dba o plan ratunkowy, podobnie jak wielkie fundusze inwestycyjne. Alessio Rastani
 
CNN Goldman Sachs & the Zio Matrix
 
This video reveals how the Zionist Matrix of Power controls Media, Politics and Banking and how each Part of this Tribalist matrix supports and protects each other!

The documentary shows how the media is biased for Zionist interests in Palestine and over the world.

A great segment exposes the bosses of CNN and thelong-time Zionist agent Wolf Blitzer who I exposed during an interview as not an unbiased newsman but a former agent for AIPAC!

This documentary video is the first public expose' that the same Zio who is the biggest stockholder of the mega Zio media corporation Time Warner, was the biggest stockholder also of Goldman Sachs at the time of the mortgage meltdown. It shows how the biggest economic theft in history, that by Goldman Sachs in the Mortgage meltdown, was covered up by Zio Government regulators, a Zio Prosecutor, Zio Federal Judge, and the Zio influence in media and government.

A great that video that shows clearly how some of the Jewish elite practices racism and tribalism to advance their supremacist agenda.

More information is at www.DavidDuke.com
 
 
Goldman Sachs Group Incorporated lub w skrócie Goldman Sachs jest jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie. Goldman Sachs został założony w 1869, jego główna kwatera znajduje się w Nowym Jorku na dolnym Manhattanie, 85 Broad Street.
Goldman Sachs ma biura w głównych centrach finansowych takich jak: Nowy Jork,LondynChicagoLos AngelesSan FranciscoFrankfurtZurychParyżSão PauloBangaloreBombajHongkongPekinSingapurSalt Lake CitySydney,DubajMediolanMelbourneTokioTajpejMoskwaToronto, a od maja 2011 roku także Warszawa[1].
Goldman Sachs działa jako doradca finansowy dla największych firm, rządów i najbogatszych rodzin na świecie. Działa jako bezpośredni dealer w kontaktach z Bankiem Federalnym w USA.
 
1869–1929
Bank został założony w 1869 roku przez niemieckiego imigranta żydowskiego pochodzenia Marcusa Goldmana. W 1882 do firmy dołączył jego zięć, również żydowskiego pochodzenia, Samuel Sachs, co spowodowało zmianę nazwy na Goldman Sachs.
Spółka wyrobiła sobie markę dzięki pionierskiemu wykorzystaniu papierów komercyjnych dla przedsiębiorstw i w 1896 akcje banku zostały dopuszczone do obrotu na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Na początku XX wieku był liczącym się graczem w przeprowadzaniu ofert publicznych.
 
1929–1980
Reputacja firmy znacznie ucierpiała na skutek kryzysu z roku 1929. W 1930 roku Sidney Weinberg postanowił skupić działalność banku na transakcjach inwestycyjnych. Miał być to element poprawy nadszarpniętego wizerunku.Za czasów Weinberga bank zaczął prowadzić badania nad sposobami inwestowania, a także powstał w nim dział zajmujący się obligacjami komunalnymi.W tym czasie Goldman Sachs był jednym z pierwszych banków stosujących strategię risk arbitrage.
 
W latach 50. do banku dołączył Gus Levy, który był pionierem w strategii handlowania block trading.
 
Kolejny kryzys bank przeżywał w roku 1970, kiedy to zbankrutowała firma Penn Central Railroad Company. Była to największa upadłość jak do tamtego czasu, a Goldman Sachs przeprowadził emisję większości akcji.
 
W latach 70. bank otworzył w Londynie pierwsze zagraniczne biuro. Rozwijał także usługi wealth management i fixed income. W 1974 zastosował strategię białego rycerza do obrony Electric Storage Bartery przed wrogim przejęciem ze strony Nickel i rywala Goldmana Morgan Stanley.
 
Ugruntowało to pozycję banku jako doradcy inwestycyjnego.
 
1980–1999
W latach 80. Goldman kupił firmę J. Aron & Company, która zajmowała się handlem surowcami, głównie kawą i złotem.Pracował w niej obecny prezes banku Lloyd Blankfein.
 
W 1986 powstał Goldman Sachs Asset Management, który zajmuje się obecnie głównie funduszami hedgingowymi. W tym samym roku bank przeprowadził IPO Microsoftu oraz dołączył do giełd w Londynie i Tokio.
 
Po rozpadzieZwiązku Radzieckiego bank zaangażował się w procesy prywatyzacyjne.
 
W 1994 bank otworzył swoje biuro w Pekinie.
 
1999
W 1999 bank zadebiutował na giełdzie. Jednak w ofercie publicznej pojawiło się tylko około 12% akcji. Henry Paulsonzostał dyrektorem generalnym i przewodniczącym rady nadzorczej.
 
W 1999 Goldman kupił Hull Trading Company za 531 milionów $, natomiast w 2000 Spear, Leeds, & Kellogg za 6,3 miliarda $.
 
Paulson opuścił bank w 2006 roku, by zostać Sekretarzem Skarbu Stanów Zjednoczonych.
 
Dyrektorem generalnym i przewodniczącym rady nadzorczej został Lloyd C. Blankfein.
 
W lutym 2009 bank Goldman Sachs poinformował, że kończy ze spekulacją obliczoną na spadek wartości złotego. Przyznał, że na osłabianiu walut z regionu Europy Środkowo-Wschodniej zarobił dużo ponad to, co zakładał[2].
 
Zatrudniony w tym banku Kazimierz Marcinkiewicz zaprzeczył, jakoby miał związek z działaniami spekulacyjnymi banku w Polsce[3].
 
 
Goldman Sachs otworzył w Warszawie swój pierwszy oddział
 
Goldman Sachs International ogłosił oficjalne otwarcie oddziału w Polsce. Bank deklaruje, że obserwuje olbrzymie zainteresowanie usługami bankowości inwestycyjnej i doradztwa finansowego ze strony naszych klientów w Polsce i chce ich efektywniej obsługiwać z warszawskiego biura.
 
"Postrzegamy Polskę jako strategiczny rynek. Otwarcie biura w Warszawie to kolejny kamień milowy w naszych staraniach by pogłębiać relacje z naszymi klientami w tym regionie" -powiedział Alexander Dibelius, odpowiedzialny w Goldman Sachs za Niemcy, Austrię, Europę Środkowo-Wschodnią i Rosję, cytowany w komunikacie. 
 
Warszawski oddział Goldman Sachs będzie wspierał swoich klientów w zakresie gwarantowania objęcia emisji akcji i papierów dłużnych, oferował doradztwo w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz wybrane usługi z zakresu zarządzania aktywami, podał bank. "Obserwujemy olbrzymie zainteresowanie usługami bankowości inwestycyjnej i doradztwa finansowego ze strony naszych klientów w Polsce. Posiadając zespół profesjonalistów w Warszawie będziemy w stanie efektywniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów" - powiedział dyrektor wykonawczy Goldman Sachs International odpowiedzialny za Polskę Artur Tomala, który stanął na czele warszawskiego oddziału.
Goldman Sachs International jest częścią Goldman Sachs Group, Inc., wiodącego, globalnego banku inwestycyjnego i firmy zarządzającej aktywami, która oferuje bogaty zakres usług finansowych szerokiej i zróżnicowanej bazie klientów obejmującej korporacje, instytucje finansowe, rządy oraz zamożne osoby prywatne. Główna siedziba banku, założonego w 1869 roku, znajduje się w Nowy Jorku. Ponadto Goldman Sachs posiada biura we wszystkich głównych centrach finansowych na całym świecie.
 
 
Tomala z Goldman Sachs: Warszawa to nie Hong Kong, ale Madryt zostawimy w tyle
 
 
Warszawa udowodniła już swoją wartość. Jednak trzeba pamiętać, że stawanie się centrum finansowym jakiegoś regionu jest długotrwałym procesem, który wymaga infrastruktury rynku kapitałowego - mówi w wywiadzie dla portalu Forsal.pl Artur Tomala, dyrektor wykonawczy Goldman Sachs w Polsce.
 
Warszawa udowodniła już, że jest dynamicznym centrum finansowym naszego regionu. W zeszłym roku GPW była drugą giełdą w Europie pod względem ilości i wartości ofert publicznych – odbyło się tu 112 IPO wartych w sumie 3,8 mld euro.
 
Jednak trzeba pamiętać, że stawanie się centrum finansowym jakiegoś regionu jest bardzo długotrwałym procesem, który wymaga pewnej infrastruktury rynku kapitałowego. Musi to być rynek, który jest rozwinięty we wszystkich aspektach: musi mieć bazę inwestorów i emitentów, a jednocześnie całą aparaturę, która pozwoli temu rynkowi funkcjonować. Warszawa spełnia już po części te warunki, ale ciągle musi być czujna i dalej się rozwijać. Centrum finansowe nigdy nie może być samozwańczym konceptem.
 
Warszawa zyskała dzięki kryzysowi w Europie?
 
Warto wspomnieć o tym, że mimo kryzysu zrealizowaliśmy kilka najważniejszych transakcji w regionie, które przyciągnęły globalnych inwestorów. Dobrym znakiem wzrostu znaczenia Warszawy jest fakt, iż loty do Londynu czy Frankfurtu odbywają się już kilka razy dziennie, a to znaczy, że jest na nie popyt.
Umacnianie się roli Warszawy jako wiodącego ośrodka w tej części Europy jest realne, natomiast na pewno jest nam daleko na przykład do Hong Kongu. 
 
Wspomniał pan o całej infrastrukturze finansowej. Wydaje się, że takie miasta jak Madryt czy Rzym posiadały wszystkie atuty, które dziś ma Warszawa, jednak nie stały się one wiodącymi centrami finansowymi. Do Frankfurtu, Moskwy czy Londynu jest im wciąż bardzo daleko...
 
Geopolitycznie jesteśmy w zupełnie innej pozycji niż Madryt czy Rzym. Historycznie w Zachodniej części Europy zawsze prym wiodły Londyn i Frankfurt. Tak pewnie pozostanie, zwłaszcza, że Frankfurt jest głównym ośrodkiem rozliczania transakcji w euro, a Londyn w funtach.
Natomiast kolejnym kryterium oceny danego miejsca są prognozy wzrostu. Hiszpania, która ma ujemną stopę wzrostu i bardzo wysokie bezrobocie nie ma takich perspektyw, jakie ma Polska.
 
No właśnie, wywołał pan kolejne moje pytanie, mianowicie jakie perspektywy ma nie tylko Warszawa, ale cała Polska?
 
Goldman Sachs ma bardzo pozytywne przewidywania nie tylko jeśli chodzi o stopę wzrostu gospodarki, która powinna wynieść powyżej 4 proc. PKB, ale także w odniesieniu do stabilności polskiej waluty.
 
Jeśli popatrzymy na większość naszych raportów dotyczących spółek, które monitorujemy, między innymi PZUPGE czy PKO, to zauważymy, że opinie naszych analityków są zdecydowanie powyżej konsensusu rynkowego. Goldman Sachs jest więc bardzo pozytywnie nastawiony do perspektyw Polski.
 
A propos naszej waluty: czy złoty pozostanie już w okolicach 4 zł za euro i będzie się nieznacznie wahał czy może czekają nas jeszcze duże skoki: wzrosty w okolice 5 zł/euro lub spadki poniżej poziomu 3,50?
 
Rynek walutowy jest rynkiem najmniej przewidywalnym, ponieważ jest uwarunkowany przez bardzo dużo zmiennych, dlatego trudno jest przewidywać kursy walut. Moim zdaniem w dłuższym terminie polski złoty powinien być stabilna walutą i odchylenia 0,5 czy 1-proc. w krótkim okresie nie powinny mieć wpływu na długofalowy trend.
 
Kontynuując temat walutowy chciałbym zapytać, kiedy Polska powinna wejść do euro: chodzi mi przede wszystkim o to, czy powinniśmy się spieszyć i wejść jak najszybciej, bo każda zwłoka to dla nas spora strata,czy może spokojnie oczekiwać na właściwy moment i poprawę warunków?
Oczywiście trudno posługiwać się konkretnymi datami. Uważam, że parametry fundamentalne naszej gospodarki powinny być na tyle stabilne, aby nie powtórzyć historii obecnych krajów peryferyjnych strefy euro. Mówiąc krótko, ciężko sobie wyobrazić Polskę poza strefą euro, dlatego docelowo powinniśmy tam wstąpić. Natomiast odpowiedź na pytanie „kiedy” jest uwarunkowane szeregiem czynników.
 
Na koniec chciałbym zapytać o Polkomtel. Jakie są kryteria wyboru firmy, która stanie się właścicielem spółki?
 
Kryteria wyboru są ustalane przez akcjonariuszy sprzedających. Oni zapoznają się z ofertami i ustalą wspólnie, która oferta jest najbardziej atrakcyjna z punktu widzenia wszystkich akcjonariuszy.
 
A czy może pan skomentować pogłoski, że do transakcji sprzedaży Polkomtela w ogóle nie dojdzie?
 
Jako strona uczestnicząca w transakcji Goldman Sachs nie komentuje takich informacji.
 
Dziękuję za rozmowę.
 
Artur Tomala jest szefem Goldman Sachs Poland i odpowiada za operacje banku w Polsce. Przez całą swoją dotychczasową karierę doradzał najważniejszym instytucjom finansowym w Europie w zakresie pozyskiwania finansowania oraz przy wprowadzaniu na rynki kapitałowe, a także aktywnie uczestniczył w inicjatywach CEBS oraz CEIOPS. Zanim dołączył do zespołu Goldman Sachs w 2006 roku pracował dla ABN AMRO oraz w Lehman Brothers. Ukończył studia BA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz MBA w IESE Business School.
 
"Światem rządzi Goldman Sachs, a nie rządy"
 
Rynek się załamie i na tym można zarobić. Co więcej, to nie rządy rządzą światem, ale bank Goldman Sachs - stwierdził w poniedziałek w wywiadzie dla BBC Alessio Rastani, przedstawiający się jako niezależny makler.Wywiad wywołał burzę, nie tylko z powodu radykalnych opinii. Zaraz po rozmowie, w sieci zawrzało, wielu internautów zastanawia się, czy Rastani nie jest oszustem, członkiem grupy Yes Men zajmującej się obnażaniem metod działania wielkich korporacji.
 
W poniedziałek w BBCRastani powiedział, że plan ratunkowy dla gospodarki europejskiej się nie powiedzie, bo rynek jest rządzony przez strach, a wielcy gracze wycofują się na bezpieczne pozycje - skupują obligacje skarbowe czy dolary. - Dlatego to się nie uda - mówił makler.
- Jestem traderem, nie obchodzą mnie tego typu rzeczy [jak ratowanie rynku - red.]. Jeśli widzę okazję, wykorzystuję ją. Dlatego dla większości traderów nie jest ważne, jak oni [rządy] zamierzają uzdrowić gospodarkę i całą sytuację. Naszym celem jest zarobić na tym - powiedział z rozbrajającą szczerością.
 
Rządy nie rządzą światem. Światem rządzi Goldman Sachs. Goldman Sachs nie dba o plan ratunkowy, podobnie jak wielkie fundusze inwestycyjne.
 
Kryzys - wielka okazja
 
Jak sam podkreśla, przez ostatnie trzy lata śnił o kolejnej recesji, bo na recesji też świetnie można zarobić. Przypominał w tym kontekście Wielki Kryzys z lat 30 XX wieku, na którym wiele osób zarobiło krocie.
- To jest okazja. Gdy rynek się załamuje, gdy euro i wielkie giełdy się załamują, jeśli wiesz co robić, jeśli masz odpowiedni plan, możesz na tym dużo zarobić - przekonywał.
 
"Światem rządzi Goldman Sachs"
Rastani mówił też, że obecny kryzys jest jak rak i wszyscy ludzie muszą podjąć odpowiednie działania, bo politycy za nich tego nie zrobią. - Rządy nie rządzą światem. Światem rządzi Goldman Sachs- perorował. - Goldman Sachs nie dba o plan ratunkowy, podobnie jak wielkie fundusze inwestycyjne- dodał.
Dlatego ludzie powinni zadbać o swoje aktywa, bo - w ocenie Rastaniego - za 12 miesięcy "oszczędności milionów ludzi wyparują, a to dopiero początek".
 
Oszust w studio?
 
Tuż po wyemitowaniu wywiadu w sieci zawrzało. Według wielu internautów, Alessio Rastani jest w rzeczywistości oszustem, członkiem grupy Yes Men, która obnaża oblicze wielkich korporacji i wielokrotnie w przeszłości dokonywała podobnych prowokacji, podszywając się pod reprezentantów ogromnych przedsiębiorstw (m.in. McDonald's) lub organizacji (Światowa Organizacja Handlu).
 
BBC prowadzi dochodzenie w sprawie doniesień, że padła ofiarą inteligentnego oszustwa, ale na chwilę obecną niczego takiego nie stwierdzono.
 
Jak podkreślają media, strona internetowa Rastaniego LeadingTrader.com jest pełna zdjęć z jego przemówień, ale dostarcza bardzo mało informacji o jego doświadczeniu zawodowym.
jak//gak
 
Dolar czyli zły pieniądz - Iwo Cyprian Pogonowski
 
Wywiad z byłym szwajcarskim bankierem
 
UPADEK DOlara - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM cz.2 -z cyklu fakty i mity o Ameryce..
 
Nowi władcy świata - Bank Goldman Sachs
 
Problemy współczesnej ekonomii Dariusz Brzozowiec
 
Finansjera okrada nas z pieniędzy na swoje prywatne cele! - tłumaczy Andrzej Pochylski
 
Papież, Jan Paweł II:  „Człowiek nie może zrezygnować z siebie, ze swojego właściwego miejsca w świecie widzialnym, nie może stać się niewolnikiem rzeczy, samych stosunków ekonomicznych, niewolnikiem produkcji, niewolnikiem swoich własnych wytwórców”.
(„Redemptor Hominis”, 4.03.19798r., nr. 16).
 
                Wszystkie systemy, a przede wszystkim systemy finansowe i ekonomiczne, powinny służyćCZŁOWIEKOWI:
                „Jako społeczeństwo czuwajcie nad tym, co się dzieje w świecie pieniądza!  Świat finansów jest też światem ludzkim, naszym światem, poddanym sumieniu nas wszystkich, (…)  Zatem czuwajcie przede wszystkim nad tym, abyście waszą ekonomią i waszymi bankami wnosili wkład do pokoju świata, a nie – być może nie wprost – do wojny i niesprawiedliwości
(Jan Paweł II, Flueli,  Szwajcaria, 14.06.1984r.).
 
Pieniądz powinien być oznaką wolności, lecz bankierzy i finansiści (zastrzegając sobie kontrolę nad jego wytwarzaniem) uczynili go narzędziem władzy:
            „To ujarzmienie życia gospodarczego przybiera najgorszą formę w działalności tych ludzi, których będąc stróżami i kierownikami kapitału finansowego, władają kredytem i rozdzielają go według swojej woli.  W ten sposób regulują niejako obieg krwi w organiźmie gospodarczym i sam żywioł życia gospodarczego trzymają w swych rękach do tego stopnia, że nikt nie może wbrew ich woli oddychać”
(Pius XI” Quadragesimo Anno”, 15.05.1931r.)
 
Tworząc pieniądz w formie długu, bankierzy narzucają swoją wolę jednostkom i sprawują kontrolę nad wszystkimi ludźmi:
            „Wśród działań i postaw przeciwnych woli Bożej, dobru bliźniego i wśród „struktur”,  które z nich powstają, najbardziej charakterystyczne zdają się być dzisiaj dwie: z jednej strony wyłączna żądza zysku, a z drugiej pragnienie władzy z zamiarem narzucenia innym własnej woli”.

(Jan Paweł II, „Sollicitudo Rei Socialis, 30.12.1987r., nr., 37) 

KOMENTARZE

  • Stanisław Adamczyk Formy przemocy finansowo prawnej
    GOLDMAN NALEŻY DO SYSTEMU PRZEMOCY FINANSOWEJ I PRAWNEJ, KTÓRY WYTWORZYŁA DEMOKRACJA LICHWIARSKA W POLSCE
    https://www.youtube.com/watch?v=evF4YPtHqE8

    Stanisław Adamczyk Formy przemocy finansowo prawnej

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej