Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
458 postów 1677 komentarzy

W obronie cywilizacji łacińskiej przed bandytami i obłudnikami

Janusz Górzyński - Quis et deus? – KTÓŻ JAK BÓG! Discedite a me omnes pessimi haeretici, filii diaboli, et pestes animarum: vos detestor, et abominor, et cum Ecclesia Dei anathematizo. Jan kard. Bona O Cist

Moje komentarze

 • @circonstance 04:58:52 NIE JESTEŚ W STANIE POJĄĆ ŻADNEGO GREPSU ANI SUBTELNEJ UWAGI!!!
  Nowotworów językowych nie toleruję, a więc "działania polonijne" to dla mnie taki rak rozkładających semantykę pustymi sloganami. Natomiast uważam, że autor powinien pisać o działaniach Polonii na rzecz Narodu Polskiego w kraju i na emigracji, wskazując na konkretne dezyderaty. To samo w przedmiocie Kościoła i państwa polskiego.

  JAK MOŻNA TOLEROWAĆ PARCIANĄ GRAFOMANIĘ I "RETORYKĘ CEPÓW" ? SAM MAREK TULIUSZ OBRACA SIĘ W GROBIE I HERBERT TEŻ :(
  Blogów na tym poziomie życzyłabym sobie na NE
 • IDZIE OSTRO!!!!!!!!!!!!!!! Aż jadą po bandzie ;)
  Michał Kamiński: to może być największy skandal polityczny IV RP

  - Roman Giertych sugeruje, że w okresie gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło ojca Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian ojciec Rydzyk miał nie domagać się od PiS-u zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Warto prześledzić zmianę stanowiska ojca Rydzyka ws. ustawy antyaborcyjnej. Gdyby zarzuty ws. koncesji geotermalnych okazały się prawdą, to możemy mieć do czynienia z największym skandalem politycznym IV RP - mówi europoseł Michał Kamiński w "Przesłuchaniu RMF FM".

  PiS miało przekupić ojca Tadeusza Rydzyka w 2007 roku. W zamian za zamilczenie w sprawie ustawy antyaborcyjnej miało dojść do negocjacji na temat wielomilionowych kontraktów rządowych na inwestycje geotermalne. O sprawie napisał dziś w ostrym liście do biskupów Roman Giertych.


  - Z całą pewnością warto prześledzić zmianę stanowiska, zarówno Radia Maryja, jak i PiS-u w sprawie konstytucyjnej ochrony życia poczętego w roku 2007 i w roku ubiegłym. W tym w jednym przypadku, w roku ubiegłym, kiedy to było wygodne dla PiS-u, bo trzeba było rywalizować z Ziobro i trzeba było podlizywać się katolickiej opinii publicznej, nagle bardzo twarde stanowisko, którego nie było w 2007 roku, kiedy PiS miał wszelkie możliwości i nie chciał zmienić, a wtedy miał większość konstytucyjną - mówi Kamiński. W ocenie europosła "PiS mógł to zrobić". - Zadziwiające jest, jakiego języka wtedy i jak tę sprawę przedstawiały media ojca Rydzyka - dodaje.

  Kamiński pytany, czy za tą sprawą faktycznie mogły pójść pieniądze, stwierdził, że "gdyby ta sugestia, która jest w liście do biskupów pana Romana Giertycha okazała się prawdą, to byłby to być może największy skandal polityczny ostatnich lat". - Bo okazałoby się, że z jednej strony partia polityczna, a z drugiej strony medium, które nazywa się katolickim, kupczy sprawą ochrony życia. I to byłby gigantyczny skandal - wyjaśnia Michał Kamiński.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Michal-Kaminski-to-moze-byc-najwiekszy-skandal-polityczny-IV-RP,wid,15245996,wiadomosc.html?ticaid=1fdf0&_ticrsn=3


  CZEGO TO MASONERIA NIE WYMYŚLI ??? W KOŃCU MASONERIA TO SZKOŁA INTRYG Z ARMIĄ INTRYGANTÓW!!!!

  ALE KTO I DO JAKIEJ BANDY NALEŻY TO CZAS POKAŻE, ALBOWIEM JAK MÓWI PISMO ŚW. "NIE MA NIC UKRYTEGO CO NIE MIAŁO BY WYJŚĆ NA JAW".

  PO OWOCACH ICH POZNACIE!!!
  Giertych pozwie Ojca Rydzyka?
 • TEKST WSPANIAŁY - WIELKA SZKODA, ŻE MA TAK MAŁO ODSŁON!!!!
  ///Swoją tożsamość i siłę na nowo musimy oprzeć na duchowości rzymsko-katolickiej. Martwić muszą symptomy odchodzenia – szczególnie młodych – narodowców od respektu dla tego genetycznego wręcz powiązania idei narodowej z nauką Kościoła. Znakiem czasu jest to, że kolejne uliczne ich parady charakteryzują się zanikiem akcentowania tej niespotykanej nigdzie indziej koegzystencji prądu ideowo-politycznego z religijnym. Mało tego, pojawiają się hasła stricte neopogańskie i ateistyczne. To wielki błąd aktywnie wpisujący się w odwieczną filozofię działania wrogów Polski, polegającą na odseparowaniu narodu od Kościoła katolickiego. Bezdyskusyjną koniecznością jest energiczne włączenie się wszystkich środowisk narodowych w obronę katolicyzmu, tak bezwzględnie dziś w Polsce atakowanego i poniżanego.///

  BINGO!!!!!!!!!!!


  Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne.
  Jestem Polakiem - więc całą rozległą stroną swego ducha żyję życiem Polski, Jej uczuciami i myślami, Jej potrzebami, dążeniami i aspiracjami. Im więcej nim jestem tym mniej z jej życia jest mi obce i tym silniej chcę, żeby to, co w mym przekonaniu uważam za najwyższy wyraz życia stało się własnością całego narodu.
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
  Bo im szersza strona mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniejszą czuję potrzebę dbania o jego całość i rozwój.
  Z drugiej strony, im wyższy jest stopień mego rozwoju moralnego, tym więcej nakazuje mi w tym względzie sama miłość własna.(...)
  Człowiek cywilizowany nie postępuje nikczemnie dlatego przede wszystkim, że zanadto siebie samego szanuje. To poszanowanie samego siebie wytwarza też odpowiedni stosunek do własnego narodu. Poczucie swej godności, które zabrania człowiekowi kraść lub żebrać, nie pozwala mu również korzystać z dóbr narodowych, nie dokładając nic do nich od siebie, nie pracując nad ich pomnożeniem i nie biorąc udziału w ich obronie.
  Pewien stopień inteligencji pozwala człowiekowi zrozumieć, w jakiej mierze duchowe bogactwo narodu jest podstawą rozwoju jednostki, jak wiele zatem każdy korzysta z narodowego dobra, odpowiednia zaś dojrzałość moralna zmusza go do uznania faktu, że korzystając z tych dóbr, a nie dając nic w zamian lub dając za mało, jest na łasce swego społeczeństwa, jak żebrak w dobroczynnym przytułku.
  I sama miłość własna, niezależnie od przywiązania do ojczyzny, nakaże mu uznać obowiązki narodowe, pracować dla ojczyzny, walczyć za nią, dawać jak najwięcej w zamian za to co od niej bierze. "Myśli nowoczesnego Polaka" - Roman Dmowski


  "To jest naprawdę zaskakujące dla mnie, że dopiero co pogrzebawszy jednego potwora, jakim był Związek Radziecki, tworzy się inny zadziwiająco podobny, jakim jest Unia Europejska. Unia Europejska jest starym modelem sowieckim prezentowanym w zachodnim przebraniu." W. Bukowski


  MUSIMY TEGO POTWORA POGRZEBAĆ NA POLSKIEJ ZIEMI !!!
  Ruch narodowy. Zagrożenia i szanse
 • @circonstance 02:36:26 JA BYM ZACZĄŁ OD REFLEKSJI NAD TYM O JAKĄ KONCEPCJĘ NARODU POLSKIEGO IDZIE?
  Mnie nieco ta sytuacja bawi "na smutno", albowiem dotąd nie słyszę, o jaką koncepcję Narodu Polskiego idzie i także oto, jak ów (jeszcze nie) zdefiniowany Naród ma realizować swoją misję oraz jak się bronić i gdzie szukać oparcia dla własnej egzystencji i rozwoju. Nie zapominając również o wizji państwa jako wspólnego dachu dla suwerennego i solidarnego katolickiego Narodu Polskiego.

  DOTĄD WIDZĘ W TYM WSZYSTKIM WIĘCEJ TREPOWSTWA I TECHNOKRACJI ORAZ MIRAŻY OPAKOWANYCH W NARODOWE FLAGI NIŹLI PRACY ORGANICZNEJ Z JASNĄ WIZJĄ I CELAMI DLA NARODU, KOŚCIOŁA I PAŃSTWA. Święci niby garnków nie lepią, ale lepszej koncepcji państwa i narodu w dziejach Polski nie było od tej, którą stworzyli bł. Jolenta, św. Kinga, św. Janusz i Abp. Świnka. Ale nie wiem czy ktokolwiek bierze to pod uwagę oraz czy w ogóle rozumie o co chodzi ?

  BEZ ŚMIAŁEJ KONCEPCJI NIE BĘDZIE WSPANIAŁEJ STRUKTURY, A BEZ STRUKTURY NIE BĘDZIE ZWYCIĘSTW!!!

  Według Objawienia istnieć ma między ludźmi nie tylko to wszystko, czego wymaga sprawiedliwość, ale poza tym łączyć ich powinna miłość. Miłość jest sprawnością mającą siedzibę w woli, która dysponuje do postępowania z bliźnim jak z przyjacielem. Ściśle mówiąc głównym przedmiotem miłości chrześcijańskiej nie jest człowiek, ale Bóg, pojęty jako Przyjaciel. Nasz stosunek do ludzi w świetle miłości jest stosunkiem do istot, które są przyjaciółmi Boga, naszego Przyjaciela. Przykazanie miłości obowiązuje nas do tego, abyśmy w bliźnim widzieli odblask Boskiej chwały, ducha, powołane¬go do życia z Bogiem i dla Boga. Łatwo zrozumieć, że przykazanie to nie nakazuje nam bynajmniej jakiejś miękkości, albo słabości, jak chcą niektórzy pacyfiści, źle interpretujący Objawienie. Pierwszym wynikiem miłości jest trwale nastawienie i silna wola ku spełnieniu woli Bożej; miłość dodaje wiec do norm naturalnych nową, a raczej nowy powód, który skłaniać nas powinien do spełniania obowiązku, jakimkolwiek by on nie był. W naszym zakresie tym obowiązkiem jest zwycięstwo i wszystko co się z nim łączy.
  /o. prof. J.M. Bocheński, O.P. “DE VIRTUTE MILITARI”/


  „Glebie etyki katolickiej wywodzą się od poczucia osobistego stosunku do Boga i w tym właśnie tkwi największa siła moralna katolika. Bo choćby zrzeszenie dopuszczało się najcięższych przewinień, stosunek jednostki do Boga pozostaje czystym, skoro tylko nie aprobuje się zła. Ale tez za to każdy z osobna ponosi osobista odpowiedzialność za swe myśli, mowy i uczynki czego symbolem jest spowiedź osobista, podczas gdy protestantyzm, judaizm i buddyzm znają spowiedzi tylko gromadne.
  Odpowiedzialność gromadna z reguły nie jest odpowiedzialnością wystarczającą do ułożenia stosunku do Boga. Kto na niej chce poprzestać, ten prędzej czy później poderwie same zasady etyki”. Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”

  „Quid sunt regna remonta justitia, nisi magna latrocinia?". Nie chcieli tedy chrześcijanie służyć i służba swą dopomagać owemu latrocinium - lecz obowiązki względem państwa traktowali pozytywnie i spełniali zawsze bez szemrania. Tym się jednak wyróżniali od początku, iż znali nie tylko obowiązki względem państwa, ale tez obowiązki państwa względem obywatela. Związek jednostki z państwem był w etyce katolickiej od samego początku splotem wzajemnych praw i wzajemnych obowiązków; państwo zaś winnym było podlegać etyce tak samo, jak jednostka. Ilekroć państwowość jakiegoś państwa nie pozostawała w zgodzie z tym postulatem, nie mogła cieszyć się poparciem Kościoła. Albowiem postulat niezawisłości Kościoła od władzy sowieckiej stanowi cząstkę tezy ogólniejszej: o wyższości pierwiastków duchowych ponad materialne”. Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”

  Niechaj więc powierzeni Waszej pieczy wierni będą napominani, że do samej natury społeczeństwa ludzkiego należy to, iż wszyscy winni być posłuszni prawowicie ustanowionej w nim władzy, i że nic nie może być zmienione w nakazach Pana dotyczących tej sprawy, obwieszczonych w Piśmie Świętym. Napisane jest bowiem: Bądźcie więc poddani wszelkiemu ludzkiemu stworzeniu przez wzgląd na Boga: czy to królowi, jako zwierzchnikowi, czy legatom od niego posłanym dla karania złoczyńców, a dla pochwały dobrych; gdyż taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc zamykali usta głupocie ludzi nieroztropnych; jak wolni, a nie jak ci, co wolności używają na pokrycie złości, ale jako słudzy Boży (1 P 2, 13–16). I znowu: Wszelka dusza niech będzie poddana wyższym zwierzchnościom; nie ma bowiem zwierzchności, jak tylko od Boga; te zaś, co są, od Boga są postanowione; kto więc sprzeciwia się zwierzchności, sprzeciwia się postanowieniu Bożemu; ci zaś, co się sprzeciwiają, ściągają na siebie potępienie (Rz 13, 1–2).
  Poza tym niech wiedzą, że jest również naturalną, a co więcej nieusuwalną cechą stosunków ludzkich, że także wśród tych, co nie uczestniczą w szczególniejszym rodzaju autorytetu, jedni biorą górę nad drugimi: czy to z powodu odmienności duszy, czy darów ciała, czy bogactw i tego rodzaju rzeczy zewnętrznych; i że nie może być takiego pretekstu wolności czy równości, pod którym byłoby dozwolone zawłaszczanie cudzych dóbr czy praw, bądź jakiekolwiek ich gwałcenie. Także w tej dziedzinie znajdują się w Piśmie Świętym jasne i wielokrotnie dobitnie powtarzane nakazy Boże, ściśle zakazujące nam nie tylko zaboru cudzych rzeczy, ale nawet samego ich pożądania (Wj 20, 15. 17; Pwt 5, 19. 21).
  Ponadto jednak niech wszelkiego rodzaju ludzie biedni i nieszczęśliwi pamiętają, ile zawdzięczają katolickiej religii: w niej wszak żyje nienaruszona i otwarcie jest przepowiadana nauka Chrystusa, który oświadczył, że dobrodziejstwa wyświadczone biednym i nieszczęśliwym traktuje, jakby wyświadczone były Jemu samemu (Mt 18, 15; 25, 40. 45), i który chciał, by wszystkim został z góry ujawniony szczególny wzgląd, jaki w dniu sądu będzie On miał na te właśnie dzieła miłosierdzia: tj. że nagrody życia wiecznego udzielone zostaną tym, którzy owe dzieła pełnili, ci zaś, którzy ich zaniedbywali, podlegać będą karze ognia wiecznego (Mt 25, 34–41).
  Z tej właśnie przestrogi Chrystusa Pana, jak też z innych Jego jak najsurowszych napomnień co do korzystania z bogactw oraz co do niebezpieczeństw, jakie te za sobą niosą – których to przekazów Kościół katolicki wiernie strzeże – w konsekwencji wynikło, że wśród narodów katolickich ubodzy i nieszczęśliwi znajdują się w położeniu o wiele bardziej znośnym niż gdziekolwiek indziej. A przecież do tego czasu zyskaliby oni w naszych krajach jeszcze bardziej skuteczne pomoce, gdyby liczne instytucje, które dla poprawy ich sytuacji ustanowiła pobożność przodków, nie zostały albo wytępione, albo zrujnowane przez powtarzające się ostatnio zaburzenia spraw publicznych. Poza tym niechaj ubodzy nasi, jak tego naucza sam Chrystus, pamiętają, dlaczego nie powinni pogrążać się w smutku z powodu swojego stanu: w samym bowiem ubóstwie zgotowana jest im łatwiejsza droga uzyskania zbawienia, jeżeli tylko swoją nędzę znosić będą cierpliwie i ubogimi będą nie tylko materialnie, ale i w duchu. Powiada bowiem: Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest królestwo niebieskie (Mt 5, 3).
  Niechaj wie także cały lud wierny, że dawni królowie narodów pogańskich, jak też inni kierownicy ich spraw publicznych, o wiele gorzej i częściej nadużywali swej władzy; i niech ma świadomość, że to naszej najświętszej religii zawdzięczać należy, iż władcy czasów chrześcijańskich – wskutek napomnień religii lękając się zarówno tego, że sąd najsurowszy będzie nad panującymi, jak i przeznaczonej grzesznikom kary wiecznej, w której potężniej będą cierpieć potężni (por. Mdr 6, 6–7) – sprawują nad poddanymi ludami rządy bardziej sprawiedliwe i bardziej łagodne.
  I niech na koniec uznają Naszej i Waszej pieczy powierzeni, że prawdziwa i doskonała wolność oraz równość oddane są pod straż prawa chrześcijańskiego: ponieważ Wszechmogący Bóg, który uczynił małego i wielkiego i który jednakowo o wszystkich się troszczy (Mdr 6, 8), nie będzie mieć względu na osobę, ustanowił natomiast dzień, w którym sądzić będzie świat w sprawiedliwości (Dz 17, 31), w swym Jednorodzonym Chrystusie Jezusie, który przyjdzie w chwale Ojca z aniołami swymi, a wtedy odda każdemu według jego uczynków (Mt 16, 27). /BŁ. PIUS IX / http://rodzinakatolicka.pl/index.php/magisterium/47-b-pius-ix/29317-b-pius-ix-nostis-et-nobiscum--o-kociele-zagroonym-przez-rewolucj


  "Ideał zaś - "De Civitate Dei" - spełniał się niemało w ciągu wieków, lecz (jak każdy Ideał) w miarę spełniania urastał i nabierał nowych działów, nowych postulatów szczegółowych, stosownie do tego, jak komplikowało się coraz bardziej życie zbiorowe. Pomysł państwa Bożego na ziemi, tj. państwa urządzonego po Bożemu, nie jest bynajmniej nieziszczalny, lecz wymaga się od niego coraz więcej. Ledwie ziści się, czego w danym czasie się wymagało a narosło niemało wymagań nowych! Był czas, gdy wzdychano, by "Treuga Dei" mogła się ziścić, a dziś wymagamy bez porównania więcej, i daj Boże, żebyśmy mieli wymagania jeszcze większe!

  Cala filozofia religijna katolicyzmu i cala cywilizacja łacińska oparte są na personalizmie. Wyraźnie Kościół naucza, jako każda dusza ludzka tworzy odrębna całość i jest obdarzona wolna wola. Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów

  Jednostki, zrzeszając się do życia publicznego, natenczas tylko robią to prawdziwie, jeżeli działalność ta jest dobrowolna. Wtedy bowiem tylko formy tego życia stanowią prawdziwy wyraz woli danego zrzeszenia.

  Tym się rożni państwowość katolicka od wszelkiej innej, a zwłaszcza od bizantyjskiej. W cywilizacji bizantyjskiej nie rozumie się jedności inaczej jak w zupełnej jednostajności. To zaś sprzeczne jest z natura ludzka tak dalece, iż da się przeprowadzić tylko przymusem, niekiedy tylko terrorem

  Jednostajność jest sztuczna, naturalna jest rozmaitość

  Państwo, wychylające się ze wspólnoty cywilizacyjnej ze społeczeństwem, należącym do cywilizacji łacińskiej, musi się stawać coraz bardziej mechanizmem i przystąpi do walki z personalizmem. A zatem nastałby rozłam pomiędzy państwem a społeczeństwem, co stanowiłoby klęskę najcięższa dla obu.

  Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”

  Tam, gdzie wre walka cywilizacji, polityka bywa zrazu języczkiem u wagi, a potem rozstrzyga o hegemonii jednej cywilizacji nad innymi. A wobec tego lepiej uznać zawczasu ten fakt oczywisty, że polityka należy do cywilizacji przynajmniej tak samo jak sztuka i literatura, a zatem nie można uważać tego za obojętne, że jedno idzie do Sasa, a drugie do lasa. Nie można być obojętnym na cywilizacyjny kierunek polityki*, bo to jest stanowisko w praktyce życia takie, iż dorzuca się pocisk na ruinę tej cywilizacji, do której jest się – w teorii – przywiązanym. /Feliks Koneczny – Czy polityka należy do cywilizacji?/


  W każdej cywilizacji wszystko jest jednorodne, od poezji aż do polityki. Przejściowym tylko może być stan, w którym polityka byłaby bizantyńska, a wszystko inne łacińskie. Wyłom za wyłomem, aż w końcu padną mury! Albo cywilizacja łacińska odzyska życie publiczne i politykę, albo straci wszystko. /Feliks Koneczny – Czy polityka należy do cywilizacji?/


  Państwa chrześcijańskie nie mogłyby nic ucierpieć od Żydów, gdyby nie było chrześcijan przejmujących się cywilizacją żydowską, przejmujących żydowskie założenia i żydowską metodę rozumowania (zwłaszcza prawniczego). A działalność przekupionych stanowi doprawdy minimalną propozycję w bilansie życia publicznego; jest to groźne etycznie, lecz nie w praktyce. Słusznie twierdził znakomity Kalinka, że jeden poczciwy głupiec więcej wyrządzi złego państwu i społeczeństwu, niż setka łajdaków.
  Feliks Koneczny „Cywilizacja żydowska”.

  „Nie można, być cywilizowanym na dwa sposoby. Aut-aut. Albo musimy się odżydzić, albo zginiemy marnie w zażydzeniu”- Feliks Koneczny „Cywilizacja żydowska”.

  Rozpowszechnione dziś zapatrywanie, że sztuka rządzenia polega na tym, żeby nie być [za nic] odpowiedzialnym, że tedy rząd powinien dążyć do zniesienia odpowiedzialności swych członków – pochodzi z cywilizacji turańskiej. Naciąganie [zaś] tekstu ustaw tak, aż się z nich wyciągnie wątpliwości służyć mające do zniweczenia prawa – stanowi jurysdykcję talmudyczną. Mniemanie, że społeczeństwu wolno się organizować tylko o tyle, o ile zezwolą urzędy – pochodzi z cywilizacji bizantyńskiej. Tam też tkwi źródło zapatrywania, że Kościół powinien podlegać państwu. /Feliks Koneczny „Rozmnożenie bolszewizmu”/

  „Każda misja katolicka niesie z sobą cztery postulaty: monogamie dożywotnia, dążenie do zniesienia niewolnictwa, zniesienie msty, wreszcie niezawisłość Kościoła od władzy państwowej, a to w imię niezawisłości czynnika duchowego od siły fizycznej. Te cztery wymagania są od samego początku te same i niezmienne i jednakie dla wszystkich rodzajów i szczebli cywilizacji, dla wszystkich krajów i ludów”. Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”


  Zdaniem O. Prof. Józef I.M. Bocheński OP„...polski katolicyzm powinien odrzucić zarówno Maritainowską koncepcję państwa liberalnego, jak neopogańską koncepcję państwa totalnego, atoli jednak opowiedzieć się za państwem "jednokierunkowym", tzn. takim, w którym "uobecnia się określony ideał narodowy i katolicki". Polska "nie może być pojmowana jako wspólny dach dla komunistów, hitlerowców i tym podobnych. Polska ma określoną misję katolicką, tę misję spełnić ma naród polski, w imię tej misji naród polski rządzi Polską, nie inni. Tamci mogą być tolerowani, o ile nie szkodzą. Nic więcej".

  "Błogosławiony człowiek,
  który nie idzie za radą występnych.
  Nie wchodzi w drogę grzeszników
  i nie zasiada w gronie szyderców (Ps 1,1).

  „…Sprawiedliwy porządek społeczeństwa i państwa jest centralnym zadaniem polityki. Państwo, które nie kierowałoby się sprawiedliwością zredukowałoby się do wielkiej bandy złodziei.(…) Sprawiedliwość jest celem, a więc również wewnętrzną miarą każdej polityki…” Benedykt XVI encyklika „Deus caritas est” n.28

  Solidaryzm to wreszcie uprzątnięcie rumowiska bezpłodnych i marnujących czas i siły ludzkie nienawiści i zawiści, a tym samym ułatwienie rozwoju ludzkości ku coraz to wznioślejszym wyżynom ducha, ku coraz głębszemu wnikaniu w tajemnice przyrody. Istota solidaryzmu
  - Leopold Car

  "Wartości narodu nie mierzy się wyłącznie jego stanem w danej chwili, w danym, jednym pokoleniu. Stan ten może być przejściowy, pokolenie z tych czy innych przyczyn wyjątkowo liche. Historia wszystkich narodów uczy nas, jak często po pokoleniach marnych, moralnie słabych, niedołężnych, przychodziły pokolenia dzielne, z szerokimi aspiracjami, które wielkich dzieł dokonywały. Naród trzeba brać jako całość, w ciągu całych jego dziejów - to dopiero może dać istotne pojęcie o jego wartości." /Roman Dmowski „Polityka polska i odbudowanie państwa"/


  NARODU SZLACHECKIEGO JUŻ NIE ZBUDUJEMY, ALE WSPÓLNOTĘ NARODOWĄ SPOŁECZNIE-SOLIDARNĄ POŁĄCZONĄ TRADYCJĄ, JĘZYKIEM, KULTURĄ, MORALNOŚCIĄ WYROSŁĄ Z KATOLICKICH NAUK JAK NAJBARDZIEJ STWORZYĆ MOŻEMY.

  Pax vobiscum Bracia Polacy!!! Czasy wyznaczać Wielkie Cele pod płaszczem Wniebowziętej Królowej Polski.
  Wobec dzisiejszego oświadczenia MW i ONR
 • PŁYTKA DIAGNOZA PRZYPADKU
  //W Polsce biskupi po śmierci bł. Jana Pawła II wydają się zagubieni, czego drobnym przykładem może być niedawna historia z rozbijaniem samochodu po pijanemu. //

  PODEJRZEWAM, ŻE BP. JARECKI BYŁ WTYKĄ MASOŃSKĄ W KOŚCIELE CHRYSTUSA I SAM SIĘ ZDEMASKOWAŁ SWOIMI DZIAŁANIAMI NA RZECZ BESTII, GDY ATAKOWAŁ "RADIO MARYJA" I PROMOWAŁ WEJŚCIE DO JUDE-UE ORAZ TAKŻE OSTATNIO PODCZAS POGRZEBU SZANIAWSKIEGO GDY PUBLICZNIE POD KONIEC KAZANIA POKAZAŁ ZNAK SZATANA.

  MYŚLĘ, ŻE JARECKI MIAŁ JUŻ DOŚĆ SWOJEJ ROLI I SAM SPOWODOWAŁ TĄ SYTUACJĘ WPRAWIAJĄC SIĘ W STAN UPOJENIA ALKOHOLOWEGO I WALĄC AUTEM W SŁUP. W TEN SPOSÓB NIE MUSI JUŻ JAKO SKOMPROMITOWANY ZAJMOWAĆ ŻADNYCH ISTOTNYCH FUNKCJI W KOŚCIELE. MA SZANSĘ NATOMIAST NA ŻYCIE POKUTNE.

  RACZEJ NIE WCHODZI W RACHUBĘ SCENARIUSZ Z CELOWĄ KOMPROMITACJĄ KOŚCIOŁA PRZEZ BISKUPA PIJAKA, BO MEDIA WYCISZAŁY CAŁĄ HISTORIĘ NIŻ JĄ ESKALOWAŁY. RÓWNIEŻ SĄD SIĘ ZEMŚCIŁ NA JARECKIM ODRZUCAJĄC WNIOSEK O JEGO SAMOUKARANIE, A WIĘC JEST NADAL SZANTAŻOWANY PRZEZ UKŁAD.
  Blogów na tym poziomie życzyłabym sobie na NE
 • @circonstance 23:57:09 A TAK NA SERIO!!!!
  "Po drugie uważam że można być patriotą poza Polską, wyjeżdżając z niej. I to na różne sposoby: działaniami polonijnymi, poprzez zostawianie miejsc pracy dla innych, po przez nabywanie możliwości, wiedzy i umiejętności, które mogą się przydać przy budowaniu Ojczyzny po powrocie itp. Po trzecie patrzenie na Niemców jako odwiecznych wrogów jest sprzeczne i z działaniami podjętymi przez Kościół w Polsce i z katolickością Kościoła, który nie widzi różnicy w narodowości, rasie, czy czasie urodzenia. drugie uważam że można być patriotą poza Polską, wyjeżdżając z niej. I to na różne sposoby: działaniami polonijnymi, poprzez zostawianie miejsc pracy dla innych, po przez nabywanie możliwości, wiedzy i umiejętności, które mogą się przydać przy budowaniu Ojczyzny po powrocie itp. Po trzecie patrzenie na Niemców jako odwiecznych wrogów jest sprzeczne i z działaniami podjętymi przez Kościół w Polsce i z katolickością Kościoła, który nie widzi różnicy w narodowości, rasie, czy czasie urodzenia., wyjeżdżając z niej. I to na różne sposoby: działaniami polonijnymi, poprzez zostawianie miejsc pracy dla innych, po przez nabywanie możliwości, wiedzy i umiejętności, które mogą się przydać przy budowaniu Ojczyzny po powrocie itp. Po trzecie patrzenie na Niemców jako odwiecznych wrogów jest sprzeczne i z działaniami podjętymi przez Kościół w Polsce i z katolickością Kościoła, który nie widzi różnicy w narodowości, rasie, czy czasie urodzenia., wyjeżdżając z niej. I to na różne sposoby: działaniami polonijnymi, poprzez zostawianie miejsc pracy dla innych, po przez nabywanie możliwości, wiedzy i umiejętności, które mogą się przydać przy budowaniu Ojczyzny po powrocie itp. Po trzecie patrzenie na Niemców jako odwiecznych wrogów jest sprzeczne i z działaniami podjętymi przez Kościół w Polsce i z katolickością Kościoła, który nie widzi różnicy w narodowości, rasie, czy czasie urodzenia."

  OTO CYTAT Z TEGO TEKSTU.

  Postarajmy się go przeanalizować na poważnie.

  //uważam że można być patriotą poza Polską, wyjeżdżając z niej.//
  ???? KWESTIA SZEROKA I NIE JEST WARTA DYSKUTOWANIA, BO TRZEBA BY OCENIAĆ MOTYWACJE I OKOLICZNOŚCI ORAZ POWODY WYJAZDU-UCIECZKI Z KRAJU WIELOASPEKTOWO!!!! POMIŃMY WIĘC TO BO AUTOR NIE UŚCIŚLIŁ KWESTII USPRAWIEDLIWIAJĄC KAŻDY WYJAZD-UCIECZKĘ!!!

  //I to na różne sposoby: działaniami polonijnymi, poprzez zostawianie miejsc pracy dla innych, po przez nabywanie możliwości, wiedzy i umiejętności, które mogą się przydać przy budowaniu Ojczyzny po powrocie itp//

  KOMPLETNIE NIE POJMUJĘ GOŚCIA I JEGO PUSTOSŁOWIA - CO TO JEST "działanie polonijne" ? A TERAZ "zostawianie miejsc pracy dla innych" - dla mnie wynik takiego działania jest prosty, bowiem skoro ubywa pracownik pomnażający dochód to również ubywa konsument. OCZYWIŚCIE STAN MOŻE ZOSTAĆ UZUPEŁNIONY PRZEZ INNYCH DO NIE MAJĄ PRACY, ALE MY MAMY ZMIENIĆ EKONOMIĘ BEZBOŻNĄ NA EKONOMIĘ WEDŁUG MIŁOŚCI SERCA JEZUSOWEGO. JEDNAK NASZ "MYŚLICIEL" JESZCZE DO TAKICH REFLEKSJI NIE DOJRZAŁ ;)

  "po przez nabywanie możliwości, wiedzy i umiejętności, które mogą się przydać przy budowaniu Ojczyzny po powrocie itp" SZPIEG GOSPODARCZY ? A WIĘC OKI ;) LECZ CZY NIE JEST WAŻNIEJSZE ZAMIAST UCZYĆ SIĘ OD POGAN ICH ORGANIZACJI I TECHNOLOGII, TO KSZTAŁTOWAĆ NARÓD WEDŁUG NAUKI CHRYSTUSA, WSZAK JEZUS POWIEDZIAŁ "SZUKAJCIE NAJPIERW SPRAWIEDLIWOŚCI A CAŁA RESZTA BĘDZIE WAM DODANA". AUTOR WIĘC JEST BARDZIEJ POGANINEM NIŻ KATOLIKIEM.

  //Po trzecie patrzenie na Niemców jako odwiecznych wrogów jest sprzeczne i z działaniami podjętymi przez Kościół w Polsce i z katolickością Kościoła, który nie widzi różnicy w narodowości, rasie, czy czasie urodzenia."//

  KOŚCIÓŁ WIDZI RÓŻNICE, ALE W METODACH WYCHOWANIA NARODÓW ORAZ W SZTUCE UPRAWIANIA DUCHA, A WIĘC W KULTURZE, BOWIEM TO KULT WYZNACZA SZTUKĘ UPRAWY DUCHA. TO WŁAŚNIE ZBIZANTYNIZOWANI GERMANIE POD HEGEMONIĄ PRUS ZA BISMARCKA WYPOWIEDZIELI WSZYSTKIM ŁACINNIKOM I KATOLIKOM WOJNĘ O KULTURĘ ZWANĄ W HISTORII JAKO KULTURKAMPF. W ZASADZIE TA WOJNA TOCZY SIĘ NIEUSTANNIE W NIEMCZECH DO DZIŚ POD DYKTANDO JESZCZE NIŻSZEJ CYWILIZACJI NIŻ BIZANTYJSKA, JAKĄ JEST CYWILIZACJA ŻYDOWSKA, KTÓRA DZIŚ ZA POMOCĄ ŻYDOGERMAŃSKIEJ NOWEJ LEWICY TRUJE CAŁY ŚWIAT.
  "Nowa Lewica podbiła Niemcy a za jej pośrednictwem cały świat" Ks. prof. Tadeusz Guz.

  NIEMCY JUŻ SĄ W WIĘKSZOŚCI ŻYDAMI!!!

  PO DOROTTENSCHTRASSE W 1919 ROKU MASONERIA NIEMIECKA ODDAŁA WŁADZĘ NAD NIEMCAMI MASONERII ŻYDOWSKIEJ, ABY KLĘSKA NIEMIEC PO I WOJNIE ŚWIATOWEJ NIE BYŁA TRAGICZNA DLA GERMANII. ODTĄD NIEMCY SIĘ ZHEBRAIZOWAŁY. W NIEMCZECH PANUJE DE FACTO CYWILIZACJA ŻYDOWSKA I NIEMCÓW - ŁACINNIKÓW - JEST JUŻ NIEWIELU, ALE ZA TO JEST WIELU NIEMIECKICH POGAN BIZANTYŃCÓW I ŻYDONIEMCÓW (ODPOWIEDNIK POLSKIEGO SZABAS GOJA W SŁUŻBIE CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ, O KTÓRYM PISAŁ ANDRZEJ NIEMOJOWSKI JAKO O "DWUŻYDZIANIE POLAKA".) O TYM, ŻE III RZESZA TO ŻYDOWSKI SPISEK OKULTYSTÓW, KTÓRY ZACZĄŁ SIĘ W THULE POWTARZAĆ NIKOMU NIE TRZEBA. WYSTARCZY BOWIEM ZAJRZEĆ DO USTALEŃ TRYBUNAŁU W NORYMBERGII I ZEZNAŃ ROSENBERGA. RÓWNIEŻ NIKOMU NIE TRZEBA TŁUMACZYĆ, ŻE ŻYDZI PRZED REWOLUCJĄ LUTRA MASOWO KONWERTOWALI W NIEMCZECH WCHODZĄC DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, KTÓRY WYSADZILI W POWIETRZE WEDŁUG NAUKI ANGIELSKIEGO ŻYDA WICKLIFA. LUTER ZE SWOIMI CECHAMI OSOBOWYMI BYŁ TYLKO NARZĘDZIEM W RĘKU UKRYTYCH MANIPULATORÓW I SPISKOWCÓW. LUTERANIZM TO SZATAŃSKI BUNT I HEREZJA, KTÓRA OSTATECZNIE ZRODZIŁA NAZIZM. PROTESTANTYZM TEŻ POMÓGŁ TEŻ ŻYDOM W KSZTAŁTOWANIU SIĘ NOWEJ LEWICY.

  Cywilizacje
  NASTĘPNIE KOŚCIÓŁ ODRÓŻNIA CYWILIZACJE, KTÓRE NA RÓŻNE SPOSOBY ORGANIZUJĄ SPOŁECZEŃSTWA. W EUROPIE WALCZĄ ZE SOBĄ O PRYMAT CYWILIZACJE ŁACIŃSKA, BIZANTYJSKA, TURAŃSKA, ŻYDOWSKA, A NAWET ARABSKA. PAMIĘTAJMY, ŻE WSZYSTKIE WOJNY NA ŚWIECIE SĄ WOJNAMI CYWILIZACJI.

  WOJNA CYWILIZACJI W EUROPIE
  http://www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=artykuly&id=1355


  KOŚCIÓŁ KATOLICKI STARA SIĘ EWANGELIZOWAĆ RODZAJ LUDZKI NIOSĄC ZE SOBĄ PRAWDĘ O CHRYSTUSIE, KTÓRY JEST KRÓLEM I PANEM WSZYSTKICH LUDÓW I NARODÓW. PRZECIWNIKIEM CHRYSTUSA JEST LUCYFER, KTÓRY CHOĆ NIE MA ŻADNYCH SZANS, TO PRÓBUJE ZNISZCZYĆ KRÓLESTWO BOŻE I WYBRANYCH.

  KRÓLESTWO BOŻE JEST W CIĄGŁYM KONFLIKCIE Z KRÓLESTWEM SZATANA. CO WYKAZAŁ JUŻ PRZED WIEKAMI ŚW. AUGUSTYN.

  „...Stoimy w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżywała ludzkość (...) Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem, Prawdą i anty-Prawdą, Ewangelią a jej zaprzeczeniem (...) jest to czas próby(...) w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, z wszystkimi jej konsekwencjami; ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów” (Bł.. Jan Paweł II)


  "U GERMANÓW ZBÓJECTWO NIE UCHODZI ZA COŚ ZŁEGO" Juliusz Cezar "Wojna Galijska"
  "Niemcy w II wojnę światową potwierdzili, że są ludem rozbójniczym żadnym rabunków i ludzkiej krwi" o. prof. Mieczysław Albert Krąpiec

  Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka niszcząc jego wolność i depcząc jego godność. (Bł.. Jan Paweł II)

  1. Dwie są drogi, jedna droga życia, a druga śmierci2 - i wielka jest różnica między nimi. 2. Oto droga życia: Przede wszystkim będziesz miłował Boga, który cię stworzył3, następnie zaś bliźniego twego jak siebie samego4, a czego nie chcesz, by ktoś ci robił, tego wszystkiego i ty także nie rób drugiemu5. http://www.apologetyka.katolik.pl/odnowa-kosciola/z-historii-chrzecijastwa/patrystyka/149/534-didache-nauka-dwunastu-apostoow
  (…)
  A oto droga śmierci: przede wszystkim jest ona zła i pełna przekleństwa: mordy, cudzołóstwa, pożądania, rozpusty, kradzieże, bałwochwalstwo, magia, czary, rabunki, fałszywe świadectwa45, obłuda, nieszczerość, przebiegłość, pycha, niegodziwość, zuchwałość, chciwość, bezwstyd w mowie, zazdrość, bezczelność, duma, chełpliwość, zanik wszelkiej bojaźni46. 2. Prześladowcy ludzi prawych, wrogowie prawdy, miłośnicy kłamstwa, nieświadomi nagrody, jaką otrzyma sprawiedliwość, nie idą za dobrem ani za sądem sprawiedliwym, czujni nie na dobro, ale na zło. Obca im jest łagodność i cierpliwość. Kochają marność47, gonią za zyskiem, nie mają litości dla ubogich, obojętnie przechodzą koło udręczonych, nie znają swego Stwórcy. Mordercy dzieci, niszczą przez poronienie to, co Bóg powołał do życia48. Odtrącający tych, co nie mają, gnębiciele ciemiężonych, obrońcy bogaczy, a niesprawiedliwi sędziowie biedaków, są to grzesznicy w złym zatwardziali. Trzymajcie się, dzieci, z dala od nich wszystkich!

  Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz (Mt 10,34)

  „nie ma pokoju dla bezbożnych” (Izajasz 48, 22),  SORRY IZA, ALE WIĘCEJ JUŻ MI SIĘ NIE CHCE PISAĆ, ABY UDOWADNIAĆ, ŻE AUTOR TEKSTU JEST PO PROSTU DO BANI ;)
  Blogów na tym poziomie życzyłabym sobie na NE
 • @circonstance 23:57:09 MILCZ HISTERYCZKO I SŁUCHAJ NAMIESTNIKÓW CHRYSTUSA ;)
  DO TWOICH EMOCJI JUŻ SIĘ NIE ODNIOSĘ, ANI DO TWOJEGO BEŁKOTU INKRUSTOWANEGO MACICZNOŚCIĄ, LECZ KWESTIĘ POSŁUSZEŃSTWA PAPIEŻOWI I JEGO NAUCZYCIELSKIEMU URZĘDOWI UZUPEŁNIĘ FRAGMENTEM Z NAUCZANIA BŁ. PIUSA IX

  "Wśród rozmaitych rodzajów zasadzek, którymi najprzebieglejsi nieprzyjaciele Kościoła i społeczeństwa ludzkiego starają się sprowadzić ludzi na manowce, jedną z najważniejszych rzeczy jest to, że ludzie ci dla swoich zbrodniczych projektów od dawna już wynaleźli sobie narzędzie w postaci niegodziwego wykorzystania nowoczesnej sztuki drukarskiej. Poświęcają się zatem bez reszty nieustannemu puszczaniu w lud bezbożnych broszur, gazet i ulotek, pełnych kłamstw, oszczerstw i zwodzicielstwa, przy czym z dniem każdym zwiększają ich liczbę. Korzystając także z pomocy towarzystw biblijnych, dawno już przez tę Świętą Stolicę potępionych (6), mają czelność rozpowszechniać Biblię Świętą, przełożoną na język krajowy z pominięciem zasad Kościoła (7) – co więcej, skażoną i z niewypowiedzianym zuchwalstwem wypaczoną dla nadania jej przewrotnego znaczenia – i pod pretekstem troski o religię zalecać ludowi wiernemu jej czytanie. Dlatego, Czcigodni Bracia, w mądrości Waszej najlepiej zdajecie sobie sprawę, z jaką czujnością i troską musicie pracować nad tym, by wierne owce całkowicie wystrzegały się tej zatrutej lektury i by zwłaszcza w rzeczach tyczących Słowa Bożego pamiętały, że żaden człowiek nie może przypisywać sobie tego, by opierając się na własnej roztropności ważył się dopasowywać je do swoich rozumień wbrew temu rozumieniu, które zachowywała i zachowuje święta Matka Kościół; jej to bowiem przez samego Chrystusa Pana zostało zlecone, by strzegła depozytu wiary i orzekała o prawdziwym sensie i interpretacji Słowa Bożego (8).
  Dla powstrzymania zaś samej zarazy niegodziwych książek nadzwyczaj pożyteczne będzie, Czcigodni Bracia, by wszyscy, znajdujący się w Waszym otoczeniu ludzie wybitni i cechujący się zdrową doktryną, publikowali – zaaprobowane, rzecz jasna, wcześniej przez Was – inne, niewielkie teksty ku zbudowaniu wiary i zbawiennemu pouczeniu ludu. Niechaj też troską Waszą będzie, by teksty te – podobnie jak inne o równie nieskażonej doktrynie oraz książki sprawdzonej użyteczności pióra innych autorów – były rozpowszechniane wśród wiernych stosownie do potrzeb konkretnych miejsc i osób.
  Wszyscy zaś, którzy wraz z Wami trudzą się około obrony wiary, to zwłaszcza niech mają na celu, by w duszach Waszych wiernych zaszczepiać, chronić i utrwalać miłość, cześć i uszanowanie względem tej najwyższej Stolicy Piotrowej, czym Wy sami, Czcigodni Bracia, tak bardzo się odznaczacie. Niechaj wierni mają w pamięci, że tu w swoich następcach żyje i przewodzi Piotr, Książę Apostołów (9), którego godność nie doznaje uszczerbku w niegodnym nawet dziedzicu (10). Niechaj mają w pamięci to, że Chrystus Pan położył w Katedrze Piotrowej niezwalczony fundament swojego Kościoła (zob. Mt 16, 18) i że właśnie Piotrowi dał klucze Królestwa Niebieskiego (zob. Mt 5, 19) i dlatego modlił się, by nie ustała jego wiara i jemu powierzył utwierdzanie w niej braci (Łk 22, 31–32), że wreszcie z tego powodu następca Piotra, Papież Rzymski, dzierży prymat na całej ziemi i jest głową całego Kościoła oraz ojcem i nauczycielem wszystkich chrześcijan (11)." http://rodzinakatolicka.pl/index.php/magisterium/47-b-pius-ix/29317-b-pius-ix-nostis-et-nobiscum--o-kociele-zagroonym-przez-rewolucj

  KATOLIK MOŻE BYĆ TYLKO TUBĄ CHRYSTUSA I PAPIEŻA I NIKIM WIĘCEJ!!!!

  "Nie być pysznym" (Reguła św. Benedykta)
  Blogów na tym poziomie życzyłabym sobie na NE
 • @drhumor - F.Krzysiak 16:47:42
  ///Natomiast uważanie, że ta lub inna religia jest uprzwilejowana prowadzi do nienawiści i konfliktów.///

  WIELU, JAK ZAUWAŻYŁEM - NA "NOWYM EKRANIE" PISZE GŁUPKÓW PRZYODZIANYCH W "W TOGI MĘDRCÓW", STRASZNE BREDNIE, LECZ SĄ TO SZALEŃCY, PSEUDOINTELEKTUALIŚCI, SZUBRAWCY, OSZUŚCI I IGNORANCI ORAZ TOTALNI NIEUCY I ŁGARZE.

  Na dowód tego załączam te informacje i linki.

  DEBILIZM RELIGIJNY POLAKÓW

  83% Polaków: "każda religia jest tak samo dobra, jeśli tylko pomaga jak najlepiej przeżyć życie"

  76% Polaków: "wyznawcy różnych religii w istocie oddają cześć temu samemu Bogu"

  38% Polaków wierzy w znaki zodiaku

  Informacja z encyklopedii katolickiej OKIEM http://www.okiem.pl/bog/sekty.htm

  Justyn Męczennik: "To sam diabeł stworzył bóstwa pogańskie, aby imitowały Jezusa i zwodziły chrześcijan z drogi zbawienia."

  DRODZY BRACIA I SIOSTRY W CHRYSTUSIE PANU:
  Zanim ktokolwiek powie coś złego o Kościele Katolickim, powinien
  dokładnie poznać naszą Matkę KOŚCIÓŁ i wiedzieć, czym jest!
  ( Gloria Polo)

  „Co do religii trzymajcie się tylko Rzymsko-Katolickiej , bo ta bez zmiany
  od Pana Jezusa pochodzi . Inne religie są wynalazkiem ludzi, więc o nich
  nawet myśleć nie można .Jak jeden jest Bóg , w Trójcy Świętej Jedyny
  prawdziwy , tak jedna jest tylko prawdziwa wiara przyniesiona z Nieba przez
  Pana Jezusa , głoszona przez Apostołów i przechowana w Kościele
  Rzymsko-Katolickim , gdzie jej stróżem jest Ojciec Święty , jako
  najwyższy i nieomylny w rzeczach wiary i moralności - Pasterz. "
  (Sł. B. Wanda Malczewska)

  „Utrzymywać znowu o wierze, że niema istotnej również pomiędzy rozmaitymi i sprzecznymi wyznaniami, wychodzi na to samo, co nie chcieć zgoła żadnej przyjąć wiary ani w sercu, ani w życiu. To zaś w rzeczy samej nie różni się nic od ateizmu, choć różni się w słowach. Bo kto jest przekonany, że Bóg istnieje, ten, jeżeli tylko nie chce sam sobie zaprzeczyć i stać się niedorzecznym, koniecznie też zrozumie, że nie mogą być równo uzasadnione, równo dobre, równo Bogu miłe wszystkie w używaniu będące sposoby czci Boskiej, kiedy tyle różnic między nimi zachodzi i sprzeczności w najważniejszych kwestiach”. (Encyklika papieża Leona XIII IMMORTALE DEI – O państwie chrześcijańskim)

  Siostra Michela Pawlik wyjaśnia „postępowej katoliczce” na czym polegają niebezpieczeństwa wschodu oraz to, że tylko religia katolicka jest prawdziwa.
  http://www.youtube.com/watch?v=pxHF2d25iZw

  1. Jest jeden Bóg.
  2. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
  3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
  4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł za krzyżu dla naszego zbawienia.
  5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
  6. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

  Trójcę Przenajświętszą można udowodnić przy pomocy różnych nauk jakie wypracowała ludzkość, ale najlepiej to można zrobić za pomocą cybernetyki.

  Trójca Święta Metajęzyk Dogmaty Wiary
  http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=O5bpBCEKbKE&feature=endscreen

  Wszystkie wojny w dziejach świata były wojnami cywilizacji.

  WOJNA CYWILIZACJI W EUROPIE
  http://www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=artykuly&id=1355


  Zdaniem O. Prof. Józef I.M. Bocheński OP„...polski katolicyzm powinien odrzucić zarówno Maritainowską koncepcję państwa liberalnego, jak neopogańską koncepcję państwa totalnego, atoli jednak opowiedzieć się za państwem "jednokierunkowym", tzn. takim, w którym "uobecnia się określony ideał narodowy i katolicki". Polska "nie może być pojmowana jako wspólny dach dla komunistów, hitlerowców i tym podobnych. Polska ma określoną misję katolicką, tę misję spełnić ma naród polski, w imię tej misji naród polski rządzi Polską, nie inni. Tamci mogą być tolerowani, o ile nie szkodzą. Nic więcej".
  Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Polskiego
 • PRAWOWICI ???
  NIESTETY DOTĄD NIKT W POLSCE W OKRESIE ŻYDOWSKIEJ TRANSFORMACJI USTROJOWEJ NIE OGŁOSIŁ ŻADNEJ KONCEPCJI NARODU. MATOŁY OBECNE W PARLAMENCIE NIE WIDZĄ TAKIEJ POTRZEBY ANI TEŻ NIE SĄ DO TEGO ZDOLNI.

  KS. PROF. TADEUSZ GUZ NA FALACH RADIA MARYJA POWIEDZIAŁ DOBITNIE, ŻE DORADCY WSZYSTKICH PARTII POLITYCZNYCH OBECNYCH W KNE-SEJMIE SĄ SATANISTAMI!!! POMIMO, ŻE TO POWIEDZIAŁ W KATOLICKIM RADIO, TO JEDNAK SATANISTYCZNY PiS JEST JEDYNĄ FORMACJĄ POPIERANĄ PRZEZ "RM", "ND", :TRWAM" CO DOWODZI TYLKO CHOROBY ORWELLA ZWANEJ DWÓJMYŚLENIEM NA JAKA CIERPIĄ RÓWNIEŻ "ELITY DUCHOWE" W POLSCE.

  PRAWOWITOŚĆ W TRADYCJI EUROPEJSKIEJ CZĘSTO BYŁA DEFINIOWANA NA BAZIE RÓŻNYCH PRAW; "PRAWA KRWI", "PRAWA DUCHA", "PRAWA ZIEMI", ETC.

  MOŻE WIĘC WARTO W POLSKIM PRAWIE ZDEFINIOWAĆ POJĘCIE "PRAWOWITEGO POLAKA" Z POSIADANYMI PRZEZ NIEGO PEŁNYMI PRAWAMI I OBOWIĄZKAMI OBYWATELSKIMI ????

  PRAWA PRZYBŁĘDÓW RÓWNIEŻ POWINNY ZOSTAĆ ZDEFINIOWANE PRZEZ PRAWO !!!!

  KONSTYTUCJA RÓWNIEŻ POWINNA OKREŚLIĆ DO JAKIEJ CYWILIZACJI NALEŻY NARÓD, ALBOWIEM "PAŃSTWO TO NIC INNEGO JAK ZGODNE DZIAŁANIE WSZYSTKICH OBYWATELI pod wspólnym dachem " (Pius XI).


  Zdaniem O. Prof. Józef I.M. Bocheński OP„...polski katolicyzm powinien odrzucić zarówno Maritainowską koncepcję państwa liberalnego, jak neopogańską koncepcję państwa totalnego, atoli jednak opowiedzieć się za państwem "jednokierunkowym", tzn. takim, w którym "uobecnia się określony ideał narodowy i katolicki". Polska "nie może być pojmowana jako wspólny dach dla komunistów, hitlerowców i tym podobnych. Polska ma określoną misję katolicką, tę misję spełnić ma naród polski, w imię tej misji naród polski rządzi Polską, nie inni. Tamci mogą być tolerowani, o ile nie szkodzą. Nic więcej".
  Z linku od Jacka- Historia mówiona
 • CORAZ WYŻSZY POZIOM ŻENADY ;) CZAS NA LAMENT!!!!!!!
  Zastanawiam się po co komu takie bełkotliwe teksty, z których trudno dociec o co tak naprawdę chodzi autorowi ?

  SPRAWĘ "DUCHA LITURGII" OPISAŁ OBECNY PAPIEŻ BENEDYKT XVI w swojej pracy dostępnej tutaj
  http://christianitas.pl/pliki/Duch%20Liturgii%20album%20fragment.pdf
  http://sanctus.pl/index.php?grupa=76&podgrupa=80

  ROLĘ I ZNACZENIE EUCHARYSTII OPISAŁ Benedykt XVI W "Sacramentum Caritatis"
  http://www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/apost_exhortations/documents/hf_ben-xvi_exh_20070222_sacramentum-caritatis_pl.html

  Benedykt XVI: Eucharystia nie jest jedynie wspólnotowym rytuałem
  http://www.bibula.com/?p=16427

  "Rupert z Deutz włączał się również w inne debaty swoich czasów. Żył w dobie sporu cesarstwa i Stolicy Apostolskiej o inwestyturę, kiedy papież zabiegał o uniezależnienie nominacji biskupich od woli panujących. Jednoznacznie opowiadał się po stronie Biskupa Rzymu, za co niejednokrotnie doświadczał wygnania i stawał przed sądem. „Rupert pokazuje nam – zaznaczył Benedykt XVI – że kiedy w Kościele pojawiają się konflikty, zdanie się na posługę Piotra gwarantuje wierność zdrowemu nauczaniu, a przy tym daje nam pokój i wolność wewnętrzną”.


  Czy nie lepiej jest upowszechniać myśl Ojca św. obecnego pontyfikatu niż tracić czas na przedrukowywanie jakiś grafomanów ???

  BARDZO ZDUMIAŁA MNIE REFLEKSJA AUTORA BEŁKOTU, ŻE MOŻNA BYĆ PATRIOTĄ W TEN SPOSÓB, ŻE SŁUŻY SIĘ INNEJ OJCZYŹNIE, ALE KOCHA SIĘ PORZUCONĄ - STARĄ - ODDAJĄC JĄ INNYM W UŻYWANIE. To tak jakby ktoś powiedział, że opuszcza starą żonę aby ktoś inny z niej korzystał i udał się w poszukiwaniu nowej żony z innego plemienia, aby wraz z nią zdobywać szereg nowych i twórczych doświadczeń ;) w imię "rozwoju patriotyzmu"

  Z TYM TEKSTEM WYPŁYWA TAKA RADA I ODKRYWA SIĘ TAKI ZWIĄZEK, ŻE NIE CZYTANIE BEŁKOTU TO WIELKI OBOWIĄZEK.

  Człowiek za krótko żyje na świecie, aby mógł czytać byle co. (ks. prof. Tadeusz Guz)

  "Zaiste wariat na swobodzie największą klęską jest w przyrodzie" (Traktat moralny)

  O CO CHODZI "PRAWICOWEJ" PUBLICYSTCE PROPAGUJĄCEJ TAKĄ CHAŁĘ ???? NA CZYM MA BYĆ BUDOWANA TOŻSAMOŚĆ "PRAWICOWCA" ? NA BEŁKOCIE I NA "NAUCZYCIELACH" NIEWIADOMEGO POCHODZENIA I DUCHA ????
  Blogów na tym poziomie życzyłabym sobie na NE
 • MUSIMY PRZYPOMNIEĆ BANDYTOM W TOGACH, ŻE NIC SIĘ NIE PRZEDAWNIA!!!!
  ZBRODNIE POPEŁNIANE PRZEZ ŻYDOWSKICH, UKRAIŃSKI, RUSKICH I INNYCH BANDYTÓW W TOGACH PODAJĄCYCH SIĘ ZA POLAKÓW, W TYM FAKTYCZNYCH POLAKÓW-ZDRAJCÓW WYSŁUGUJĄCYCH SIĘ ŻYDOMAFII - NIGDY NIE MOGĄ ZOSTAĆ NIEROZLICZONE !!!!!

  SPRAWIEDLIWOŚCI MUSI STAĆ SIĘ ZADOŚĆ CHOĆBY ŚWIAT MIAŁ ZGINĄĆ św. Augustyn

  Dlatego poważne siły, które chcą w Polsce zaistnieć muszą nie tylko przedstawić program oczyszczenia służb z bandytów i przybłędów, ale także zagwarantować ściganie wszystkich oprawców Polaków nie tylko okresu PRLu, ale także czasu żydowskiej transformacji.

  WSZYSTKIE BANDY KISZCZAKA, JARUZELSKIEGO, WAŁĘSY, KWAŚNIEWSKIEGO, KACZYŃSKICH, TUSKA I KOMOROWSKIEGO ORAZ MIANOWANI PRZEZ NICH MINISTROWIE, PROKURATORZY I SĘDZIOWIE MUSZĄ BYĆ PEWNI TEGO, ŻE ZA ZBRODNIE ZAPŁACĄ TAK JAK PRZEWIDYWAĆ TO BĘDZIE SUROWY POLSKI KODEKS KARNY ZWALCZAJĄCY KORUPCJĘ, ALE I ANTYNARODOWY BANDYTYZM!!!!
  Areszt Goczyńskiego uchylony. Więzienie w sprawie II K 856/07
 • @circonstance 17:58:13 chyba Twój żydowski łeb stał się zwykłym urynałem ???
  //Bardzo pięknie. A teraz przeczytaj to w ten sposób, jakby było adresowane do ciebie. Co widzisz?

  Tylko tak powinno się czytać Pismo.//

  CHYBA MASZ POMIESZANE WE ŁBIE OD ĆWICZEŃ YOGI, OD HAZARDU I INNEGO MASOŃSKIEGO GÓWNA JAKIE W ŻYCIU NAŁYKAŁAŚ!!!!????

  Pismo św. każdy czyta w ten sposób, aby odnaleźć prawdę o Chrystusie i Kościele!!!! Św. Hieronim naucza, że kto nie zna Pisma św. nie zna Chrystusa.

  ZAPISZ SIĘ NAJPIERW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z RELIGIĄ, A POTEM IDŹ WYŻEJ, ALE KROK PO KROKU, ALBOWIEM WPROWADZASZ TAKIE ELEMENTY DYSKURSU, ŻE ZARAZ SIĘ ZAPALA DIODA Z SYGNAŁEM JAKIEGOŚ OBŁĘDU !!!!!

  I dla swojego dobra wysłuchaj te materiały co masz zawarte w linkach, bo ciągle nie pojmiesz tego, że nie tylko cywilizację sakralną mają żydzi, ale także hinduiści i buddyści, a to nie znaczy, że tam sacrum jest Bogiem w Trójcy Przenajświętszej, bo też - może być również dla satanistów - ludów zwiedzonych przez diabła - Lucyferem

  WOJNA CYWILIZACJI W EUROPIE
  http://www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=artykuly&id=1355


  RADZĘ WIĘCEJ CZYTAĆ I MNIEJ PISAĆ, A W OGÓLE PO CHŁOPSKU NIE PYSKOWAĆ..... ;)
  Polonio. Do Ciebie piszę.- Głos w sprawie moderacji portalu.
 • @circonstance 05:25:05 JADOWICIE ZAKŁAMANA JESTEŚ TY! POMIESZAŁO SIĘ TOBIE W GŁOWIE OD CZYTANIA SZATAŃSKICH KSIĄŻEK
  DEBILIZM RELIGIJNY POLAKÓW

  83% Polaków: "każda religia jest tak samo dobra, jeśli tylko pomaga jak najlepiej przeżyć życie"

  76% Polaków: "wyznawcy różnych religii w istocie oddają cześć temu samemu Bogu"

  38% Polaków wierzy w znaki zodiaku

  Informacja z encyklopedii katolickiej OKIEM http://www.okiem.pl/bog/sekty.htm

  Justyn Męczennik: "To sam diabeł stworzył bóstwa pogańskie, aby imitowały Jezusa i zwodziły chrześcijan z drogi zbawienia."

  DRODZY BRACIA I SIOSTRY W CHRYSTUSIE PANU:
  Zanim ktokolwiek powie coś złego o Kościele Katolickim, powinien
  dokładnie poznać naszą Matkę KOŚCIÓŁ i wiedzieć, czym jest!
  ( Gloria Polo)

  „Co do religii trzymajcie się tylko Rzymsko-Katolickiej , bo ta bez zmiany
  od Pana Jezusa pochodzi . Inne religie są wynalazkiem ludzi, więc o nich
  nawet myśleć nie można .Jak jeden jest Bóg , w Trójcy Świętej Jedyny
  prawdziwy , tak jedna jest tylko prawdziwa wiara przyniesiona z Nieba przez
  Pana Jezusa , głoszona przez Apostołów i przechowana w Kościele
  Rzymsko-Katolickim , gdzie jej stróżem jest Ojciec Święty , jako
  najwyższy i nieomylny w rzeczach wiary i moralności - Pasterz. "
  (Wanda Malczewska)

  „Utrzymywać znowu o wierze, że niema istotnej również pomiędzy rozmaitymi i sprzecznymi wyznaniami, wychodzi na to samo, co nie chcieć zgoła żadnej przyjąć wiary ani w sercu, ani w życiu. To zaś w rzeczy samej nie różni się nic od ateizmu, choć różni się w słowach. Bo kto jest przekonany, że Bóg istnieje, ten, jeżeli tylko nie chce sam sobie zaprzeczyć i stać się niedorzecznym, koniecznie też zrozumie, że nie mogą być równo uzasadnione, równo dobre, równo Bogu miłe wszystkie w używaniu będące sposoby czci Boskiej, kiedy tyle różnic między nimi zachodzi i sprzeczności w najważniejszych kwestiach”. (Encyklika papieża Leona XIII IMMORTALE DEI – O państwie chrześcijańskim)

  " Największe zagrożenie dla wolności człowieka jest wówczas, kiedy
  Się go zniewala, mówiąc jednocześnie, że się go czyni wolnym. To jest
  największe niebezpieczeństwo. I temu trzeba się przeciwstawić. To trzeba
  sobie uświadomić." (Kardynał Karol Wojtyła, potem Jan Paweł II)


  ŻADEN PAPIEŻ ANI KOŚCIÓŁ WIERNY CHRYSTUSOWI NIE GŁOSIŁ BREDNI JAKIE WYPOWIADASZ, ALBOWIEM TYLKO CHRYSTUS JEST DROGĄ PRAWDĄ I ŻYCIEM I NIE MA INNEGO NA ŚWIECIE IMIENIA, DZIĘKI KTÓREMU BYŁOBY MOŻLIWE ZBAWIENIE!!!!

  Z PODOBNĄ DO CIEBIE KRETYNKĄ W DUCHU "TOLERANCJI" I NEW AGE JUŻ PUBLICZNIE ROZPRAWIŁA SIĘ SIOSTRA MICHAELA PAWLIK

  Siostra Michela Pawlik wyjaśnia „postępowej katoliczce” na czym polegają niebezpieczeństwa wschodu oraz to, że tylko religia katolicka jest prawdziwa.
  http://www.youtube.com/watch?v=pxHF2d25iZw

  RELIGIE WSCHODU PROWADZĄ DO CHORÓB PSYCHICZNYCH I OPĘTANIA DLATEGO KAŻDY KTO JE PROMUJE JEST WYSŁANNIKIEM DIABŁA ORAZ OSZUSTEM!!!!

  Powiedział o tym również Jan Paweł II i wielu kapłanów wskazując na satanistyczny i ateistyczny oraz ludobójczy charakter tych systemów filozoficzno-religijnych!!!!

  Jan Paweł II o buddyźmie
  http://religie.wiara.pl/doc/471937.Jan-Pawel-II-o-buddyzmie/2
  Marek Dziewiecki Myślenie według Buddyzmu
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/buddyzm_mysl.html
  S. Pawlik Manipulują człowiekiem
  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/manipuluja-czlowiekiem/
  Podstawy prześladowania chrześcijan w Indiach (cz.I)
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowy-niedokonczone-podstawy-przesladowania-chrzescijan-w-indiach-cz-i/
  Buddyzm.... film W. Cejrowskiego
  http://pl.gloria.tv/?media=265827

  W świątyniach buddyjskich nie można znaleźć prawdziwego Boga, ani prawdziwej nauki i prawdziwej mądrości oraz metody poznania Boga-Prawdy. W buddyzmie nie ma słów życia, jak w przypadku katolicyzmu, gdyż jest to zbiór praktyk i ćwiczeń, a nie system teologiczny, filozoficzny, logiczny i metodyczny pozwalający poznać Boga-Żywego, jaki się nam w pełni Objawił i również historycznie oraz przez różne znaki – udowodnił swoją obecność.

  Buddyści nie mają prawd wiary – jak to jest ogłoszone przez Kościół katolicki - dlatego łatwo w buddyzmie o sekciarstwo i o wszelkie odchylenia od „nauk mistrza”.
  W Kościele katolickim pewnym jest, że;

  1. Jest jeden Bóg.
  2. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
  3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
  4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł za krzyżu dla naszego zbawienia.
  5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
  6. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

  Trójcę Przenajświętszą można udowodnić przy pomocy różnych nauk jakie wypracowała ludzkość, ale najlepiej to można zrobić za pomocą cybernetyki.

  Trójca Święta Metajęzyk Dogmaty Wiary
  http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=O5bpBCEKbKE&feature=endscreen
  Naukowe seminarium o trzech dogmatach wiary katolickiej, Trójca Święta używając Metajęzyka Aksjomatycznej Teorii Poznania i Ogólnej Jakościowej Teorii Informacji, PSC rok 2010/2011 doc. Józef Kossecki

  Problem buddyjskiego kłamstwa i temat zwodniczości New Age wyjaśnia dokument Kościoła – CHRYSTUS DAWCĄ WODY ŻYWEJ – Bardzo ważny dokument apologetyczny!
  http://www.apologetyka.katolik.pl/nauczanie-ko%C5%9Bcio%C5%82a/258/1274-jezus-chrystus-dawc-wody-ywej-wprowadzenie
  Jezus Chrystus dawcą wody żywej - chrześcijańska refleksja na temat New Age
  http://www.psychomanipulacja.pl/art/jezus-chrystus-dawca-wody-zywej.htm

  Buddyzm a chrześcijaństwo – o. Verlinde
  http://www.youtube.com/watch?v=nspED3FetYY&feature=related
  Buddyzm a chrześcijaństwo – o. Verlinde cz. 1
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=PZqFJgYwyJg
  Buddyzm a chrześcijaństwo – o. Verlinde cz. 2
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=U8wDwRd6SYo&NR=1
  Buddyzm a chrześcijaństwo – o. Verlinde cz. 3
  http://www.youtube.com/watch?v=F0U3btqa-Oc&feature=relmfu
  Buddyzm a chrześcijaństwo – o. Verlinde cz. 4
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=nspED3FetYY


  Ks. Pawlukiewicz jeszcze o jodze
  http://www.youtube.com/watch?v=u5DwPjwObmc&feature=related
  Joga droga do zła i do szatana
  http://www.youtube.com/watch?v=i1jDbQLIG5g&feature=share
  Joga jest groźna cz. 1
  http://www.youtube.com/watch?v=-kM02yChxVE&feature=related
  Joga jest groźna cz. 2
  http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=1hKM_1Uuim4&feature=endscreen
  Joga jest groźna cz. 3
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=m7kzTaLaTYw&NR=1


  Rozmowy niedokończone (1/5) - Propaganda wschodniej duchowości
  http://www.youtube.com/watch?v=dlO_5lSettw&feature=relmfu
  Rozmowy niedokończone (2/5) - Propaganda wschodniej duchowości
  http://www.youtube.com/watch?v=zDwyxU7FOO0
  Rozmowy niedokończone (3/5) - Propaganda wschodniej duchowości
  http://www.youtube.com/watch?v=dN7yYSsIMmM
  Rozmowy niedokończone (4/5) - Propaganda wschodniej duchowości
  http://www.youtube.com/watch?v=eReuvCgXQ4M
  Rozmowy niedokończone (5/5) - Propaganda wschodniej duchowości
  http://www.youtube.com/watch?v=3VDiO9W7vH0
  Rozmowy niedokończone - Propaganda wschodniej duchowości
  gościem programu była: s. Michaela Pawlik
  program prowadził: o. Benedykt Cisoń
  O.Joseph Marie Verlinde - [ okultyzm a chrześcijaństwo ] - świadectwo nawrócenia
  http://www.youtube.com/watch?v=nwuxVWT3M78
  Od guru do Jezusa - świadectwo Jozepha Verlinda
  http://www.youtube.com/watch?v=PtGePYyqX2I
  O. Joseph-Marie Verlinde cz. 1 - świadectwo
  http://www.youtube.com/watch?v=3oLuzJpyAd8
  O. Joseph-Marie Verlinde cz. 1 - świadectwo
  http://www.youtube.com/watch?v=jTyjYMGMELs


  Bogowie New Age cz. 1
  http://www.youtube.com/watch?v=6d6FaSCdO9E&feature=relmfu
  Bogowie New Age cz. 2
  http://www.youtube.com/watch?v=g3OpOwTSjr4
  Bogowie New Age cz. 3
  http://www.youtube.com/watch?v=zEU8tcVLSAg&feature=relmfu
  Bogowie New Age cz. 4
  http://www.youtube.com/watch?v=T2FLVL7V8Ts
  Bogowie New Age cz. 5
  http://www.youtube.com/watch?v=eiyg_yTnWC4
  Bogowie New Age cz. 6
  http://www.youtube.com/watch?v=69FiXqKlUnI
  Bogowie New Age cz. 7
  http://www.youtube.com/watch?v=3WcMcc4p-MI
  Bogowie New Age cz. 8
  http://www.youtube.com/watch?v=rlvfueuNGS4
  Bogowie New Age cz. 9
  http://www.youtube.com/watch?v=jmeXeUk5H58
  J.M.Verlinde - o new age - konferencja Leszczynki 1998r
  http://www.youtube.com/watch?v=6Do5gywBVus&feature=relmfu


  CIRCOSTANCE TO OSZUST!!!!

  DOWODEM SĄ JEGO WPISY I MATERIAŁY, JAKI POWYŻEJ ZAMIEŚCIŁEM!!!!

  Szukajcie prawdy a prawda was wyzwoli!!!!
  Polonio. Do Ciebie piszę.- Głos w sprawie moderacji portalu.
 • TO NIE POMYŁKI, ALE SYSTEM ZA KTÓRYM STOI UKŁAD CZERWONYCH Z SLD ORAZ ŻYDÓW Z PiS ORAZ PRUSENJUDE Z PO
  TEN SYSTEM ŻYDOWSKIEGO BANDYTYZMU DOTYKA KAŻDEGO I BĘDZIE TRWAŁ TAK DŁUGO AŻ POLACY BĘDĄ TKWIĆ W POGAŃSTWIE I W PARALIŻU DUCHA!!!! ALBO STANIECIE W OBRONIE ŚWIĘTEGO KATOLICKIEGO KRÓLESTWA POLSKIEGO ALBO BĘDZIECIE MIELI JUDEOPOLONIE W MITTELEUROPIE

  Rozmowa z reżyserem Grzegorzem Braunem
  Jestem obiektem kłamliwej nagonki

  Grzegorz Braun dla PCh24.pl: policja i prokuratura wspólnie i w porozumieniu, po pierwsze, od pięciu lat działają na moją szkodę we Wrocławiu, a od szeregu tygodni rozpowszechniają fałszywe informacje na mój temat na skalę ogólnokrajową.  Media, nie wyłączając również niektórych spośród sytuujących się po tzw. prawej stronie, znów od wczoraj zamiast Pańskiego nazwiska używają inicjału, publikują zdjęcia z zamazaną twarzą, piszą o zarzutach postawionych znanemu reżyserowi przez prokuraturę.

  No cóż, fakt, że w takim właśnie trybie donosi o tym „GWiazda śmierci”, że pisze tak Państwowa Agencja Propagandowa (w skrócie: PAP), nie jest dla mnie powodem do zdziwienia. Duża szkoda natomiast, że paradziennikarze i ośrodki propagandowe pełniące obowiązki prawicowych i patriotycznych uznają za stosowne reprodukować kłamliwe i oszczercze doniesienia bezkrytycznie i bez próby ich weryfikacji. Te oparte na kłamstwach i insynuacjach doniesienia mają na celu zniesławienie mnie, uczynienie ze mnie kryminalisty i obywatela trzeciej kategorii. Wszyscy, którym leży na sercu sprawa funkcjonowania mediów w Polsce mają tu przyczynek do smutnej refleksji.

  Na falach, na łamach mediów będących pierwszorzędnymi autorami nagonki, jakiej jestem obiektem, bez ogródek artykułuje się pogląd, że należy mnie nie tylko pozbawić możliwości jakiejkolwiek aktywności twórczej, jakiejkolwiek pracy zawodowej, ale także, że należy pozbawić mnie podstaw bezpieczeństwa bytowego.

  Od blisko pięciu lat jestem podsądnym fałszywie oskarżonym przez policję i prokuraturę we Wrocławiu o rzekome targnięcie się na nietykalność funkcjonariusza na służbie. Piąty rok trwają procesy, które zaczęły się od… mojej skargi na postępowanie policji. Po odrzuceniu jej lekką ręką przez sąd we Wrocławiu w roku 2008 to mnie postawiono fałszywe zarzuty i od tej pory jestem nękany i zniesławiany przez działające wspólnie i w porozumieniu policję, prokuraturę oraz sądy w mieście Wrocławiu.

  Jesienią i zimą ubiegłego roku to samo modus operandi przyjęły policja i prokuratura w mieście stołecznym Warszawie. We wrześniu 2012 r. zostałem bezprawnie zatrzymany przez policję na cmentarzu powązkowskim. Formalnie poskarżyłem się na działania funkcjonariuszy, których postępowanie nie było wprawdzie tak brutalne jak w roku 2008 we Wrocławiu - w Warszawie bowiem w roku 2012 byłem zaledwie poszturchiwany i popychany, podczas, gdy cztery lata wcześniej we Wrocławiu rzucono mnie, jak to się potocznie mówi, „na glebę”, po czym wyłamano mi palce obu dłoni, zostałem też skuty kajdankami i strącono mi okulary. W Warszawie obyło się bez takich atrakcji, ale i tutaj, kiedy poskarżyłem się na bezprawne zatrzymanie, moja skarga została znów lekką ręką odrzucona przez sąd na Woli w październiku ubiegłego roku, po czym 13 grudnia 2012 r. prokuratura zainicjowała, a środki masowej dezinfomacji podchwyciły wersję, w której występuję jako groźny bandyta rzekomo uchylający się od kontaktu z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

  To wtedy po raz pierwszy w tej sprawie stał się Pan Grzegorzem B.

  W grudniu ubiegłego roku na wieść o tym niezwłocznie zgłosiłem się na najbliższy posterunek policji, lecz usłyszałem, iż nie figuruję w rejestrze osób poszukiwanych. Wskutek mojego nalegania sporządzono notatkę urzędową w tej sprawie. Na wszelki wypadek zostawiłem policjantom nawet mój numer telefonu. Żadnych wezwań wcześniej nie odbierałem, bo ich nie było - ani pod jednym ani pod drugim adresem do korespondencji, które podałem policjantom jeszcze na Powązkach. Dopiero w drugiej połowie grudnia otrzymałem wezwanie, na które odpowiedziałem stawiając się przedwczoraj, tj. 3 stycznia 2013 roku w prokuraturze Warszawa-Wola, gdzie pani prokurator Anna Dziduch przedstawiła mi dwa zarzuty.

  Tu wracam do diagnozy, że jest to identyczne modus operandi jak zastosowane wobec mnie uprzednio. Pierwszy bowiem zarzut dotyczy naruszenia nietykalności funkcjonariusza policji, zaś drugi, również kuriozalny mówi, iż rzekomo „wdarłem się” na cmentarz powązkowski, naruszając „mir domowy”. Nazwałem te zarzuty kuriozalnymi, ponieważ są one nieprawdziwe, co oświadczyłem przedwczoraj pani prokurator. Oświadczyłem też, że ani jej, ani żadnym postpeerelowskim prokuratorom nie będę niczego wyjaśniał, ponieważ – co podyktowałem do protokołu – policja i prokuratura wspólnie i w porozumieniu, po pierwsze, od pięciu lat działają na moją szkodę we Wrocławiu, a od szeregu tygodni rozpowszechniają fałszywe informacje na mój temat na skalę ogólnokrajową.

  Na cmentarz powązkowski bynajmniej się nie wdzierałem. Jako reżyser-publicysta staram się być bacznym obserwatorem istotnych wydarzeń z życia publicznego, a wszystkie sprawy związane z zamachem smoleńskim, w tym wychodząca wówczas, we wrześniu na jaw kwestia skandalicznych, tragicznych, urągających godności ludzkiej zaniedbań czy matactw dokonanych przez służby i urzędy Rzeczypospolitej wokół pochówku zwłok ofiar zamachu smoleńskiego niewątpliwie należy do rejestru spraw istotnych, wręcz najistotniejszych dla polskiego życia publicznego.

  Znalazłem się na cmentarzu powązkowskim, zresztą w dobrym towarzystwie koleżanki Ewy Stankiewicz, z zamiarem dokumentowania przebiegu ekshumacji zwłok, co do których tożsamości nie było wówczas jasności. Zresztą, parę dni wcześniej z powodzeniem realizowaliśmy taką samą misję na cmentarzu w Gdańsku-Wrzeszczu. Niestety, w Warszawie żandarmeria wojskowa i policja podjęły wobec nas bardziej zdecydowane i drastyczne w charakterze działania. W efekcie popychania i poszturchiwania koleżanka Ewa Stankiewicz znalazła się poza terenem nekropolii, ja natomiast wylądowałem w policyjnej „suce”, gdzie okazało się, że policjanci oskarżają mnie o naruszenie nietykalności jednego z nich. Po paru godzinach rozmyślili się i zwolnili mnie, nie bez związku z energicznym działaniem zebranych przed bramą cmentarza świadków tego zdarzenia.

  W urzędowym terminie poskarżyłem się na fakt zatrzymania i, jak wspomniałem, w październiku moja skarga została odrzucona, zaś w grudniu prokuratura za pośrednictwem paradziennikarzy rozpowszechniła fałszywą informację, jakobym uchylał się od kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Opisywano to tak, jakbym się od września gdzieś ukrywał. Tymczasem wielokrotnie występowałem publicznie w związku z spotkaniami autorskimi, projekcjami filmów w kraju i za granicą. Kilkakrotnie też stawałem przed sądem we Wrocławiu.
  Ale prokuratura warszawska zainicjowała spektakl rzekomych „poszukiwań” – spektakl, w którym ochoczo wzięli udział rozmaici paradziennikarze, w tym i p.o. „opozycyjnych publicystów”, którzy uznali za stosowne komentować nie to, co właściwie mówię – tylko to, co z moich wypowiedzi selektywnie poda „GWiazda śmierci”. Bo połączono tu dwie sprawy: tę, nazwijmy to, „powązkowską” i sprawę rzekomego podżegania przeze mnie do zabójstwa, czego miałem się dopuścić w innym czasie i miejscu. Każdy, kto się z tą moją „inkryminowaną” wypowiedzią w jej kształcie integralnym zechciał zapoznać, ten rozumie, że nie do zbrodni zachęcam bynajmniej, ale wręcz przeciwnie – do przykładnego karania zbrodni, ze szczególnym uwzględnieniem zbrodni zdrady stanu. Ale środkom masowej dezinformacji nie przeszkadza to podtrzymywać wersję podaną do rytualnego oburzania się przez „GWiazdę śmierci”. Włodzimierz Lenin nazywał to: „organizatorska funkcja prasy”...

  Ta druga sprawa jest, zdaje się, przedmiotem innego dochodzenia - ?

  Tak się dowiaduję – ale z prasy właśnie, bo mnie nikt jeszcze w tej sprawie na żadne przesłuchanie nie wzywał. Gdyby jutro znów w radio i telewizji ogłosili, że nie mogą mnie znaleźć, będzie Pan świadkiem, Panie Redaktorze, że nietrudno się do mnie dodzwonić.

  Wróćmy na moment do tego wydarzenia, które dało asumpt, czy też pretekst do postawienia ostatnich zarzutów. Czy był jakiś moment użycia przez Pana przemocy, siły wobec funkcjonariuszy?

  Przedwczoraj wobec pani prokurator Anny Dziduch zaprzeczyłem stanowczo prawdziwości któregokolwiek z zarzutów. To wobec mnie policjanci zachowali się w sposób niezgodny z prawem. To ja byłem popychany i poszturchiwany. Żaden z policjantów nie poniósł żadnego uszczerbku na zdrowiu, a sądzę, że i dobrym samopoczuciu w kontakcie ze mną. Wszystkie te urzędowo wyartykułowane oskarżenia wobec mnie są sfabrykowane.

  Jak się zdaje, zarzuty wobec Pana, zarówno w dawniejszej sprawie wrocławskiej, jak i tej ostatniej, warszawskiej zbiegają się w czasie z premierami Pana nowych filmów.

  To pan powiedział. Pan dostrzega te koincydencje, a ja bardzo chętnie skorzystam z okazji, by zaznaczyć, że wbrew insynuacjom rozpowszechnianym przez postpeerelowskie centra propagandowe, staram się między kolejnymi rozprawami sądowymi, w których z konieczności uczestniczę jako podsądny, prowadzić jakąś działalność twórczą i, chwalić Boga, od czasu do czasu udaje mi się coś zrobić. W ostatnich miesiącach zakończyłem prace nad dwiema pierwszymi częściami cyklu dokumentalnego pt. „Transformacja. Od Lenina do Putina”. Równocześnie liczę na to, że mimo rozmaitych trudności uda mi się w tym roku ukończyć ten cykl.

  Zbliża się on niebezpiecznie do naszych czasów, do okresu PRL i słynnej transformacji ustrojowej przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Można podejrzewać, że tym razem spotka się Pan z oskarżeniem o pobicie co najmniej batalionu służb policyjnej prewencji...

  Zobaczymy, w jaki sposób „GWiazda śmierci” i prokuratura postpeerelowska zechcą uczestniczyć w promocji mojej twórczości. Mam nadzieję, że sytuacja nie będzie eskalować w ten sposób, by całkowicie uniemożliwiło mi to pracę.

  Dziękuję za rozmowę.

  Rozmawiał Roman Motoła
  http://www.pch24.pl/jestem-obiektem-klamliwej-nagonki,11366,i.html


  PODOBNĄ HISTORIĘ MA DO ZAOFEROWANIA INNY DZIAŁACZ SPOŁECZNY PAN Marian Zagórny
  Do więzienia za odwagę i przyzwoitość
  http://nowyobywatel.pl/2012/09/28/do-wiezienia-za-odwage-i-przyzwoitosc/

  UŻYWANIE POJĘCIA POMYŁKA POLICYJNA, PROKURATORSKA I SĄDOWA JEST WIĘC ABSURDEM I ROBIENIEM WODY Z MÓZGU OGŁUPIONYM GOJOM. WSZAK MAMY DO CZYNIENIA Z ŻYDOWSKIM BANDYTYZMEM OPARTYM NA SILE WROGICH POLAKOM MNIEJSZOŚCIOM NARODOWYM, A WIĘC MIESZKAJĄCYM TUTAJ NIEMCOM, UKRAIŃCOM, RUSKIM I NADE WSZYSTKO CHAZAROM WYSŁUGUJĄCYM SIĘ WSZYSTKIM NASZYM OKUPANTOM!!!!!

  Oddaliście Polskę wrogom mniejszościom narodowym i teraz macie.

  Żyd ogłupia was w szkołach, w mediach, w sejmie i w Kościele też!!!!!
  Areszt Goczyńskiego uchylony. Więzienie w sprawie II K 856/07
 • POSTULAT
  W ramach restauracji języka polskiego polecam by pojęcie "poprawność polityczna" zastępować konkretnymi słowami jak kamuflowanie, rozcieńczanie, zacieranie faktów i dowodów, odcinanie korzeni, stosowanie psychologii interesu, lobbowanie na rzecz konkretnych idei, etc.

  CZAS NAJWYŻSZY WYCHODZIĆ Z CIENIA - MUSIMY SIĘ STAĆ LAMPĄ NA GÓRZE :)
  Tego o Gmyzie nie wiedziałem...
 • @circonstance 17:58:13 CO POETKA MA NA MYŚLI ???
  W jakieś prymitywne pyskówki na poziomie przedszkolaków proszę mnie nie wciągać. Ja nie należę do tych co głoszą, że homeopatia może uzdrowić, albo, że można się zbawić przez buddyzm "STRZEPUJĄC POPIÓŁ NA BUDDĘ".

  NIE STAĆ MNIE RÓWNIEŻ NA TAKIE KOŁOWROCTWO, ABY TWIERDZIĆ, ŻE JAK ZALECA SIĘ OSTROŻNOŚĆ WOBEC KONKRETNYCH POLITYKÓW, TO OZNAKA UTRATY CNÓT TEOLOGIALNYCH "WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI".

  Zwłaszcza, że ci "politycy", do których się ma obiekcję, chodzą z innymi wiarygodnymi politykami na msze trydenckie, co zdaniem niektórych tutaj animatorów, albo nawet kreatorów dyskusji, jest niczym innym jak "padnij powstań", albo wysługiwaniem się "Ruskim".

  A Winnicki poszedł na Mszę według starego ordo i co teraz i co teraz będzie ???? To kim on teraz jest według tych kryteriów????

  Myślę, jednak, że teraz przedszkole polityczne lansujące posoborowie stanie się przedsoborowiem, a potem tak nakręci, że powie, że zawsze popierali Sobór Watykański i jego owoce, ale tego Pierwszego za bł. Piusa
  IX.

  ZATEM POETO/POETKO ŻACHNIJ O CO IDZIE, BOWIEM "CO NAPISANO PIÓREM TO SIEKIERĄ NIE WYRĄBIESZ" ????

  Masonów rozpoznajemy po stosunku do ubogich i potrzebujących oraz po innych owocach, w tym po pustej złośliwości.

  "U ducha złośliwego duch mądrości nigdy nie zagości" (Św. Tomasz z Akwinu )
  Polonio. Do Ciebie piszę.- Głos w sprawie moderacji portalu.
 • LOBBY PEDALSKIE TRZYMA SIĘ MOCNO JAK ŚWIAT DŁUGI I SZEROKI
  UWAGA !!!! PEDAŁY ZAMORDOWAŁY SOKRATESA W ATENACH, A WIĘC HISTORIA MAGISTRA VITAE EST!!!!

  JEST SIĘ KOGO BAĆ, ZWŁASZCZA GDY SOBIE PRZYPOMNIMY, ŻE LOBBY PEDALSKIE RZĄDZIŁO RÓWNIEŻ III RZESZĄ

  PRAWDOPODOBIEŃSTWO - ZWYRODNIENIA SEKSUALNE SĄ JEDNYM Z FUNDAMENTÓW CYWILIZACJI KŁAMSTWA I ŚMIERCI
  https://www.youtube.com/watch?v=YQthNfQ6Tgw

  UWAGA pedały zniszczyły starożytny Rzym!!!!
  Włoski naukowiec wini homoseksualistów za upadek Cesarstwa Rzymskiego
  Łukasz Godzwoń śro, 13 kwi 2011, 13:32:55 Odsłon 2,911
  Wybitny, chociaż kontrowersyjny naukowiec – wice-prezes Ośrodka Badań Akademickich jest proszony o podanie się do dymisji po tym jak stwierdził, że przyczyną upadku cesarstwa rzymskiego był homoseksualizm.
  Profesor Roberto De Mattei – wice-prezes włoskiego Ośrodka Badań Akademickich (Centre for National Research) – żarliwy katolik który wcześniej twierdził, że trzęsienie ziemi w Japonii i tsunami było "karą boską" wyartykułował swoje twierdzenia w wywiadzie dla jednej z radiowych stacji katolickich.
  W rozmowie z włoskim Radiem Maryja profesor De Mattei powiedział: "Upadek Cesarstwa Rzymskiego i najazd barbarzyńców był spowodowany szerzeniem się homoseksualizmu".
  "Rzymska kolonia Kartagina była rajem dla homoseksualistów … nieprawidłowe funkcjonowanie kilku dewiantów miało wpływ na pozostałych."
  Twierdzi on, że podstawy do wysuwanych przez siebie twierdzeń doszukuje się w pracach chrześcijańskiego pisarza z 5 wieku n.e. Salviano di Marsiglia. Profesor De Mattei dodał: "Najazd barbarzyńców na Rzym był postrzegany jako kara za uchybienia (grzechy, występki) moralne. Rzeczą powszechnie wiadomą jest, że w Królestwie Niebieskim nie ma miejsca dla zniewieściałych mężczyzn i homoseksualistów. Homoseksualizm nie był powszechny wśród barbarzyńców i to pokazuje, że sprawiedliwość boską widać już w historii, a nie tylko na końcu świata."
  Lewicowa parlamentarzystka Paola Concia napiała list do ministra edukacji z prośbą o zajęcie się tą sprawą i interwencję.
  Emilio Gabba – znawca historii starożytnego Rzymu ripostujeł: "Jest mało prawdopodobne, żeby homoseksualizm był powodem upadku Cesarstwa Rzymskiego".

  http://www.kosciol.pl/article.php?story=20100809174755655
  Facebook zawiesił konta redaktorów PCh24.pl za ''homofobię''.
 • SZYDERCY SĄ ZNAKIEM CZASÓW OSTATECZNYCH, GDY REALIZUJE SIĘ TAJEMNICA BEZBOŻNOŚCI
  Pragnę Stanowczo zwrócić uwagę na powtarzające się w fragmentach o ostatnich czasach wspomnienie SZYDERCÓW.
  Cóż dużo by mówić o tym w perspektywie dzisiejszych manipulacji społecznych i mordów cywilnych przez okpienie i wyszydzenie.
  Pozwolę sobie przytoczyć kilka fragmentów z Pisma Świętego

  2 List Św. Piotra 2 - cały
  http://www.youtube.com/watch?v=ZZgle2ps0FA

  2 List Św. Piotra 3:3

  To przede wszystkim wiecie, że przyjdą w ostatnich dniach szydercy pełni szyderstwa, którzy będą postępowali według własnych żądz 4 i będą mówili: "Gdzie jest obietnica Jego przyjścia? Odkąd bowiem ojcowie zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata"

  List Św. Judy 1:17-23

  17 Wy zaś, umiłowani, przypomnijcie sobie te słowa, które były zapowiedziane przez Apostołów Pana naszego Jezusa Chrystusa, 18 gdy mówili do was, że w ostatnich czasach pojawią się szydercy którzy będą postępowali według własnych pożądliwości. 19 Oni to powodują podziały, [a sami] są cieleśni [i] Ducha nie mają. 20 Wy zaś, umiłowani, budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie 21 i w miłości Bożej strzeżcie samych siebie, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, [które wiedzie] ku życiu wiecznemu. 22 Dla jednych miejcie litość, dla tych, którzy mają wątpliwości: 23 ratujcie [ich], wyrywając z ognia, dla drugich zaś miejcie litość z obawą, mając w nienawiści nawet chiton zbrukany przez ciało.

  1 List Św. Jana 4:5- ...

  1 Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. 2 Po tym poznajecie Ducha Bożego:
  każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. 3 Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. 4 Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie.
  5 Oni są ze świata, dlatego mówią tak, jak [mówi] świat, a świat ich słucha.
  6 My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha.
  W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu

  2 List do Tymoteusza 4:3-5

  Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.

  2 List do Tymoteusza 3:1-3 :9

  1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi,3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. 6 Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, 7 takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. 8 Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: 9 bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.

  2 List do Tymoteusza 2:16-17

  16 Unikaj zaś światowej gadaniny; albowiem uprawiający ją coraz bardziej będą się zbliżać ku bezbożności, 17 a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło.


  Jak się zachować aby zachować czystość serca i pokój ducha w tych trudnych doświadczeniach ?
  Odpowiedz mamy w wielu miejscach przytoczę zaś te bliskie mi w tym dniu

  2 List do Tymoteusza 2:22-26

  22 Uciekaj zaś przed młodzieńczymi pożądaniami, a zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem. 23 Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie. 24 A sługa Pana nie powinien się wdawać w kłótnie, ale [ma] być łagodnym względem wszystkich, skorym do nauczania, zrównoważonym. 25 Powinien z łagodnością pouczać wrogo usposobionych, bo może Bóg da im kiedyś nawrócenie do poznania prawdy 26 i może oprzytomnieją i wyrwą się z sideł diabła, żywcem schwytani przez niego, zdani na wolę tamtego.

  2 List św. Jakuba 5:19-20

  19 Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, 20 niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy. http://www.nonpossumus.pl/ps/Jk/5.php

  List do Tytusa 1.10 –1.16

  „...Bo wielu jest opornych, głupstwa mówiących i myśl bałamucących, a najwięcej z tych obrzezanych. Trzeba ich okiełznać, bo całe domy wywracają, dla brudnej korzyści ucząc, jak nie należy. Powiedział z nich, ich własny prorok; „Kreteńczycy zawsze łgarze, złe bestie, gnuśne brzuchy”. To świadectwo jest trafne. Dlatego karć ich ostro, by w wierze byli zdrowi, nie ulegając judejskiemu gadaniu i nakazom tych, którzy od prawdy odchodzą. (...) Wyznają, że uznają Boga, a czynami zaprzeczają, bo sami są skalani, i nieposłuszni, i niezdatni do żadnego dobrego działania”. (List do Tytusa 1.10 –1.16) http://www.youtube.com/watch?v=HMen3bPSDD0
  Polonio. Do Ciebie piszę.- Głos w sprawie moderacji portalu.
 • @circonstance 19:51:06 ŚWIATŁEM NIECH BĘDZIE MI KRZYŻ ŚWIĘTY
  ZNAK KRZYŻA JEST EGZORCYZMEM!!!

  Co Pan za bzdury wypisuje, bo pomysł pan Eugeniusza jest bardzo słuszny!!!!

  Moc Krzyża Świętego jest historyczną prawdą a zarazem dogmatem naszej religii. Skoro do tego znaku rzadko się uciekamy, nie możemy doznać zeń żadnej pomocy, ale jedynie przypisać sobie słabą wiarę.
  http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/19-egzorcyzmy-opnie-pomoc/pomoc-sakramentalia/143-krzyz-sw-benedykta

  ŚWIATŁEM NIECH BĘDZIE MI KRZYŻ ŚW. A NIGDY WODZEM SMOK PRZEKLĘTY IDŹ PRECZ SZATANIE DUCHU ZŁOŚCI NIGDY MNIE NIE KUŚ DO MARNOŚCI ZŁE TO CO PROPONUJESZ MI SAM SWOJĄ TRUCIZNĘ PIJ!

  Św. Krzyż największym obrońcą Chrześcijan przed Złym
  http://www.youtube.com/watch?v=KMYi0RWvrtw
  Mądrość Krzyża

  2Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego (1 List do Koryntian rozdz. 2 wers 2)

  6 A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. 7 Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, 8 tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały; 9 lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują . ( 1 List do Koryntian rozdz. 2 wers 6-9)

  APOSTOŁOWIE SĄ NASZYMI PRZEŁOŻONYMI I WINNIŚMY IM POSŁUSZEŃSTWO W STOPNIU DOSKONAŁYM
  http://www.youtube.com/watch?v=5tr68sdKfxA

  Krzyż – znak zwycięstwa, ks. Dariusz Stawiecki

  Umiłowani w Chrystusie Panu! Bardzo dobrze znamy słowa pieśni: Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony, na wieczne czasy bądźże pozdrowiony. Gdzie Bóg, Król świata całego, dokonał życia swojego. Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony, na wieczne czasy bądźże pozdrowiony. Ta sama krew Cię skropiła, która nas z grzechów obmyła. Krzyżu Chrystusa, (...) Z Ciebie moc płynie i męstwo, w Tobie jest nasze zwycięstwo.

  Dzisiejsze święto przypomina nam wielkie znaczenie krzyża jako znaku chrześcijaństwa i uświadamia, że nie możemy go traktować jedynie jako dekoracji naszego mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów naszego codziennego stroju. Z chwilą śmierci Chrystusa na krzyżu stał się on znakiem zwycięstwa nad szatanem i grzechem, znakiem zbawienia, chwały, chluby, mocy i nadziei. Toteż krzyżowi przysługuje szczególny kult. Rozpoczął się on w V wieku w Jerozolimie. Święto to obchodzimy 14 września, w rocznicę poświęcenia świątyni Zmartwychwstania.

  Drodzy, przychodzi taki dzień, który każdy człowiek przeżywa jako swój własny dzień Podwyższenia Krzyża. Nikogo on nie ominie. Przychodzi w różnym czasie i rozmaitym kształcie.

  Kaznodzieja protestancki Billy Graham opowiadał o wydarzeniu z terenów, które określił ogólnie jako Wschód. Otóż w czasie walk, które miały miejsce w tym kraju, żołnierze z jednej z walczących stron wkroczyli do miasteczka zamieszkałego przez chrześcijan. Ci w dużej gromadzie schronili się w kościele. Tam też wtargnęła grupa żołnierzy, którzy zwrócili uwagę na duży obraz z ukrzyżowanym Chrystusem. Zrzucili go na ziemię, zdeptali, a drżą­cym z przerażenia zebranym ogłosili, że muszą wyrzec się swojej wiary. Kto chce ocalić swoją głowę, musi splunąć na Ukrzyżowanego. Przestraszeni zaczęli wykonywać haniebny rozkaz. Już czterech splunęło na obraz. Ale piąta osoba, może 16-letnia dziewczyna, zdobyła się na akt wielkiej odwagi – nie splunęła, lecz przeciwnie: podeszła i podniosła obraz, wycierając go sukienką. A potem rzekła, na pozór spokojnie: możecie mnie zabić. I wtedy zaszło coś wprost nieprawdopodobnego. Dziewczynie darowano życie, a rozstrzelano tych czterech, którzy napluli na obraz Ukrzyżowanego.

  Drodzy Bracia i Siostry! Wiemy, gdzie tkwi moc krzyża. Jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa, dotykamy tajemnicy Jego Krzyża i pamiętamy o słowach: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. W kontekście tych słów dotykamy tajemnicy naszego krzyża, który jest wyrazem miłości, wiąże się z wyrzeczeniem, cierpieniem (i to nie tylko fizycznym), zaparciem się siebie, a czasami i ze śmiercią. Dla nas, uczniów Chrystusa, nie ma innej alternatywy. To sam Bóg daje nam w znaku krzyża symbol zwycięstwa w dziele zbawienia, współcierpienia z każdym z nas żyjących współcześnie i nadziei na sens tego cierpienia.

  Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie Mszy św. odprawionej w Katedrze wawelskiej (10 VI 1987) mówił: Bądź pozdrowiony Krzyżu Chrystusa!

  Kiedy na górze w Galilei Pan mówi do apostołów: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi” (Mt 28, 18), wówczas nasza myśl i serce zwraca się do Krzyża.

  To w Krzyżu jest Ci dana, o Chryste, „wszelka władza”, taka władza, jakiej nikt inny nie ma w dziejach świata.

  To w Krzyżu jest moc Odkupienia człowieka, w imię której apostołowie słyszą: Idźcie... nauczajcie wszystkie narody.

  To w Krzyżu Chrystusa Bóg Trójjedyny: Ojciec, Syn i Duch Święty stał się życiem dusz nieśmiertelnych. A początek tego życia stanowi chrzest.

  To w Krzyżu, w tym – po ludzku znaku hańby – stałeś się, o Chryste, Pasterzem naszych dusz i Panem dziejów (...) W Krzyżu „poznaliśmy miłość” (1 J 3, 16), tę miłość aż „do końca”.

  W to święto także dziękujmy Bogu za to, że objawił nam swą czystą miłość na krzyżu, a także uświadomijmy sobie, że nam wszystkim trzeba dawać prawdziwe świadectwo o zwycięskiej życiodajnej mocy krzyża, pokonując dzień po dniu grzech egoizmu i wszelkie zło. Do tego zachęcał nas Ojciec Święty, będąc w Siedlcach (10 VI 1999). Powiedział: Współczesny świat potrzebuje ludzi zakorzenionych w Krzyżu Chrystusa i gotowych ponosić dla Niego ofiary. Krzyża, który swoimi ramionami łączy niebo z ziemią i ludzi pomiędzy sobą. Krzyża, który rodzi nowych i odważnych głosicieli i wyznawców, kochających Kościół i za niego odpowiedzialnych, prawdziwych heroldów wiary... Czy w tym trzecim tysiącleciu chrześcijaństwa jestem nim i ja ze swoim krzyżem?

  http://www.ekspreshomiletyczny.pl/index.php?page=krzyz-znak-zwyciestwa-ks-dariusz-stawiecki
  Kolejne kontrowersyjne powiązania przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:48:25 Tego się po Panu nie spodziewałem ? :(
  Drodzy Przyjaciele.

  Katechizm Kościoła Katolickiego zabrania traktować symboli religijnych i modlitwy w sposób magiczny.

  Sakramentalia pobłogosławione przez kapłana spełniają swoją funkcję niezależnie od tego z jakiego materiału zostały wykonane.
  Papieże i biskupi noszą zwykle na sobie krzyże ze szlachetnego kruszcu i nie jest to żaden znak pychy, ani braku pokory, ani też zerwanie z tradycją Męki Pańskiej, ale po prostu wyraz szacunku do Krzyża.

  Mądrość Krzyża

  2Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego (1 List do Koryntian rozdz. 2 wers 2)

  6 A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. 7 Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, 8 tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały; 9 lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują . ( 1 List do Koryntian rozdz. 2 wers 6-9)

  Wnioski praktyczne

  18 Niechaj się nikt nie łudzi! Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech się stanie głupim, by posiadł mądrość. 19 Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga. ( 1 List do Koryntian rozdz. 3 wers 18-19)

  Dodam także, że na słowach diabła bym nie polegał nigdy!!!!

  SZATAN JEST KŁAMCĄ DO KOŃCA I BYŁBYM NAPRAWDĘ OSTROŻNY W OCENIE TEGO CZY FAKTYCZNIE MÓWI PRAWDĘ ZMUSZONY NAWET DO MÓWIENIA PRZEZ EGZORCYSTĘ.

  DIABŁU PO PROSTU SIĘ NIE WIERZY CHOĆBY NAWET PRZYSZEDŁ DO BŁ. KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI NA MSZĘ ŚW. ZA OJCZYZNĘ JAK TO CZYNILI GEREMEK, MICHNIK, KUROŃ I IM PODOBNI ;)

  Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. 16 Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży. ( 1 List do Tesaloniczan 2:15-16 )
  11 Aż do tej chwili łakniemy i cierpimy pragnienie, brak nam odzieży, jesteśmy policzkowani i skazani na tułaczkę, 12 i utrudzeni pracą rąk własnych . Błogosławimy, gdy nam złorzeczą, znosimy, gdy nas prześladują 13 dobrym słowem odpowiadamy, gdy nas spotwarzają. Staliśmy się jakby śmieciem tego świata i odrazą dla wszystkich aż do tej chwili. ( 1 List do Koryntian rozdz. 4 wers 11-13)
  Żądza zabijania

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej