Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 1337 komentarzy

W obronie cywilizacji łacińskiej przed bandytami i obłudnikami

Janusz Górzyński - Quis et deus? – KTÓŻ JAK BÓG! Discedite a me omnes pessimi haeretici, filii diaboli, et pestes animarum: vos detestor, et abominor, et cum Ecclesia Dei anathematizo. Jan kard. Bona O Cist

Moje komentarze

 • @Robik 14:48:08
  W 100 rocznicę objawień w Fatimie. Przesłanie Fatimskie - ks. Piotr Perszewski SAC
  https://www.youtube.com/watch?v=B81HQHSVCwI
  O 100. rocznicy objawień w Fatimie i Niepokalanym Sercu Maryi opowiada ks. dr Krzysztof Czapla SAC dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem
  https://www.youtube.com/watch?v=izV7eY88cG8


  Może Twoje wątpliwości, a raczej błędy w rozumowaniu, to rozwieją powyższe wypowiedzi pallotynów fatimologów.

  Odróżniaj magiczne rozumowanie od realnej walki duchowej. Matka Boża w Fatimie dała środki nawrócenia i obrony a ludzkość, aby uniknąć piekła to musi je podjąć!

  Skoro Matka Boża mówiła o nawróceniu Rosji, to powiedziała jak to można osiągnąć.

  Nadto zważ na periodyzację, a także na to, że my żyjemy w doczesności a Bóg w wieczności. Warto też o tym pamiętać !
  Wiek Fatimy: kwestia Rosji i trzech wojen światowych
 • @Robik 13:37:50
  zapoznaj się ze wszystkimi materiałami a znajdziesz odpowiedź na Twoje wątpliwości!
  Wiek Fatimy: kwestia Rosji i trzech wojen światowych
 • Ziobro ma problem!
  Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro ma teraz problem i to wielki, bo pan Wojciech Olszański dał niebezpieczny bodziec do tego, że nadszedł czas, iż wolno walić i do tego publicznie w mordę PiSowców!

  Myślę, że wszystkie akcje KODziarzy, POwcówUBowców, a także "nowoczesnych" lecz starych jak Rewolucja Antyfrancuska "mord zdradzieckich", oczywiście przynależących do sekciarskich i ludobójczych "kanalii", doprawdy są niczym. Akt publicznego "walenia w mordę" PiSiora jest bowiem zachętą do brania spraw w "swoje ręce" tak jak to uczynił p. Olszański !!! Hmmm Problem dla partii władzy, szczególnie też dlatego, że oskarżenia o agenturalność są przecież prostaką hasbrą stosowaną w czasie walki stronnictw demonokratycznych!!!

  Dla prokuratury dotąd w sprawach politycznych, ani agresja słowna czynników kojarzonych z władzą, ani też wszelka niesprawiedliwość oraz kłamstwa oraz pomówienia o agenturalność nie umożliwiały stosowania kontratypy, że nie popełnia przestępstwa ten, który w obronie koniecznej, etc. WIĘC ???

  Oczywiście wielkim chamstwem jest oskarżenie panów Sendeckiego i Olszańskiego o bycie ruskimi agentami, gdyż każde dziecko wie, że pierwszy jest agentem Mongolii a drugi Korei Północnej ;)

  Czołem Wielkiej Polsce :)
  OLSZAŃSKI SPROWOKOWANY PRZEZ PRO-WASP-OWSKIEGO WRÓBLA
 • @von Finov 01:21:56
  Człowieku zamiast huczeć jak demon po forach, bezspornie lepiej jest poznać Katechizm Kościoła Katolickiego, otworzyć się na Trójcę Świętą i pozwolić się ochrzcić!

  TERAZ DEMONY ROBIĄ Z TOBĄ CO CHCĄ I CZYNIĄ Z CIEBIE KOMPLETNEGO ŚWIRA INTERNETOWEGO !
  Hybrydowa wojna w Kościele cz. 2
 • @Bara-bar 00:21:05
  "Biblii nie natchnął Bóg brzuchomówca. Boski głos przenika Pismo Święte jak burzowy wiatr leśne listowie” / A la Biblia no la inspiró un Dios ventrílocuo. La voz divina atraviesa el texto sacro como un viento de tempestad el follaje de la selva" (Nicolás Gómez Dávila).

  „…Posłuszny nakazom Chrystusa: "Badajcie Pisma" oraz "Szukajcie, a znajdziecie" wypełniam swą powinność… Jeśli bowiem, jak mówi apostoł Paweł, Chrystus jest mocą Bożą i mądrością Bożą, to ten, kto nie zna Pisma nie zna mocy Boga ani Jego miłości: nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa..” - Św. Hieronim, Doktor Kościoła


  " - Będziesz Biblię nieustannie czytał - powiedział do mnie. - Będziesz ją kochał więcej niż rodziców... Więcej niż mnie... Nigdy się z nią nie rozstaniesz... A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi...". - Roman Brandstaetter - "Krąg biblijny"


  GADASZ BABO JAK CZAROWNICA W SŁUŻBIE ANTYCHRYSTA !!!

  Hybrydowa wojna duchów w Kościele Chrystusa cz. 1
  http://janusz.neon24.pl/post/139430,hybrydowa-wojna-w-kosciele-chrystusa
  Hybrydowa wojna duchów w Kościele Chrystusa cz. 2
  http://janusz.neon24.pl/post/139531,hybrydowa-wojna-w-kosciele-cz-2


  „Żyjąc Ewangelią, dochodzimy do kontemplacji oblicza Boga i do pełnego życia Bogiem, z Bogiem i w Bogu. Bez życia głęboko zakorzenionego w słowie Bożym i w Bogu człowiek gubi się w pokusach światowych, które proponuje mu współczesne społeczeństwo. Bogactwa materialne i pieniądz wydają się bardziej atrakcyjne od Pana. Człowiek, mimo że kocha Boga, odsuwa Go na bok, wybierając pracę i trud na rzecz pieniądza. To nasze zgnuśniałe społeczeństwo, naznaczone zglobalizowaną dekadencją, bez wizji religijnej i moralnej, wpoiło w serce człowieka przekonanie, że szczęście ma swoje źródło w dobrach ziemskich, nieograniczonej wolności seksualnej, we władzy ekonomicznej i politycznej. Wszystkie kraje zachodnie przegłosowały nowe prawa dotyczące małżeństwa oraz życia, które sprzeciwiają się Bogu, wulgarnie z Niego szydząc. Powodem tego jest coraz większe koncentrowanie się na poszukiwaniu dóbr, bogactwa materialnego i władzy politycznej w złudnym przekonaniu, że im więcej się ma, tym można być szczęśliwszym. (Ks. kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego )

  Kard Robert Sarah BÓG albo nic !
  https://www.youtube.com/watch?v=hlecL_Wlz80


  CZY ZNAJDZIE SIĘ JAKIŚ ZAKON CO PODEJMIE SIĘ MODLITWY ZA NAWRÓCENIE TEJ CZAROWNICY ?
  Uważajcie na Antychrystów!
 • @Bara-bar 00:06:18
  Jakie psychole zażywasz ? Trudno mi się bowiem odnieść do Twoich wypocin, bo są pisane na poziomie debili w togach z sądów i prokuratur ? Ze zdaniami fałszywymi nie można przecież dyskutować !

  Piszesz, że nie należysz do żadnej religii, lecz czytasz Biblię. A Biblia to Słowo Boże, Słowo Chrystusa, Który ustanowił Kościół. Byłaś kiedyś na Mszy Św. w Kościele katolickim ? Codziennie są czytania biblijne, stanowiące "sakrament Słowa", ów sakrament Słowa poprzedza Eucharystię. Skoro czytasz Biblię, to powinnaś wiedzieć, że KTO NIE SPOŻYWA CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ TEN NIE MA ŻYCIA W SOBIE.

  Stąd wniosek, że czytasz Biblię jak diabeł bez Wiary i na złość Chrystusowi Panu.

  Wiara się rodzi ze słuchania Słowa Bożego.

  Jezus nauczał, że należy słuchać Słowa Bożego i je wypełeniać.


  POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA!
  Uważajcie na Antychrystów!
 • @Bara-bar 23:46:42
  O tak, wolę upowszechniać treści znawców tematów niźli pisać brednie jak TY!!! Według mnie to Ty nawet nie znasz siebie a cóż dopiero Chrystusa. Najśmieszniejszy jest ten Twój dęty język jak u Lutra, albo u Cześka co po "cztyrech odziałach" sołtysem został i robi z siebie lokalnego Bonaparstka ;)
  Uważajcie na Antychrystów!
 • BRAWO !!!
  Pięknie Pan napisał. Dałem 5 !!! :)

  Błogosławionej niedzieli :) KATOLICKIEJ :)

  Bo pewnie Kowalski świętuje sobotę wraz z rabinem Chujeckim ;) w synagodze "idź pod prąd", gdzie wespół podłączają się pod wysokie napięcie ;)

  "Synagogi żydowskie, to nic innego jak teatr. To jaskinia zbójców i siedlisko demonów" św. Jan Złotousty Doktor Kościoła
  Upadek Gnębona Puczymordy.
 • @gnago 20:14:54
  HETMANKA NARODU POLSKIEGO
  http://www.przymierzezmaryja.pl/Zwyciestwa-pokornej-Maryi-Hetmanka-narodu-polskiego,1182,a.html
  140 lat triumfów Hetmanki Narodu Polskiego
 • @57KerenOr 18:08:35
  Oczywiście, że Pan Jezus jest Drogą, Prawda i Zyciem. Tak samo jak oczywistością jest i to, że NMP jest Matką Boga, Matką Słowa Wcielonego, Matką Jezusa Chrystusa, Matką Zbawiciela i dlatego zawsze każdego człowieka do swego Syna prowadzi. Pro Christi per Maria.
  Matka Boża Gietrzwałdzka Królowa Niepodległości
 • @gnago 20:14:54
  Rozumiem, że to jakaś wykładnia "teologa" z Sorbony dla Świadków Jehowy ?

  1 sierpnia Kościół Boży obchodzi odpust Porcjunkuli Matki Bożej Anielskiej. Matka Boża nieraz ukazywała się nad polami bitewnymi jako Hetmanka.
  Choćby Matka Boża Łaskawa łamiąca strzały diabelskie, która ukazała się w czasie Bitwy Warszawskiej.

  Hetman Jan Sobieski został królem Polski i jako Jan III Sobieski nadal wypełniał rolę hetmana wojsk koronnych, etc.

  Ordynariat Polowy WP czci MB jako Hetmankę Żołnierza Polskiego
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Matki_Bo%C5%BCej_Hetmanki_%C5%BBo%C5%82nierza_Polskiego
  140 lat triumfów Hetmanki Narodu Polskiego
 • @wercia 20:10:03
  Niemożliwe, albowiem podąża tam ponad milion pielgrzymów rocznie z całej Polski :) Żaden ksiądz tego nie zabrania!

  POLECAM POZNAĆ PROGRAM TEGOROCZNYCH OBCHODÓW promowany zresztą przez cały KEP !!!
  Matka Boża Gietrzwałdzka Królowa Niepodległości
 • @Rzeczpospolita 20:07:02
  Zostaniesz DAREK przymusowo ewangelizowany a następnie ochrzczony !!! WSZELKIE POKOJOWE METODY I ŁAGODNA PERSWAZJA WOBEC CIEBIE SĄ WYKLUCZONE I ZAWODNE!!! To jakiś defekt mózgu spowodowany ideologizacją żydowskim ateizmem i mongolskim barbarzyństwem.

  Mamy XXI wiek, w którym warto dokonać reasumpcji dziejów a nie biegać z naganem jak bolszewik i wygłaszać teorię z piekła rodem.

  Nie wstyd Tobie człowieku okazywać tak wielką ignorancję, arogancję i warcholstwo wobec historii, kultury, cywilizacji, antropologii, filozofii, teologii, etnografii, demonologii, biologii, etc. etc ???

  ZAISTE POLACY SĄ SŁOWIANAMI, ALE RUSKIE TO SĄ MONGOŁOWIE I TURKMENI POMIESZANI Z CAŁĄ AZJĄ !!!

  Ja buduję na duchu, a nie na cielesnych genotypach, albowiem "ciało należy do ducha, a duch do Boga" św. Augustyn.

  "Duch ożywia wszystko a ciało na nic się nie przyda" św. Paweł z Tarsu
  Matka Boża Gietrzwałdzka Królowa Niepodległości
 • @Herkules 05:46:53
  Skąd wiesz, że to był "szacunek dla Koranu" a nie egzorcyzm ?

  Wiedziałeś kiedyś egzorcyzmy ? Egzorcysta zawsze całuje w rękę egzorcyzmowanego, bo diabeł jest zawsze niszczony miłością i pokorą!!!!

  Pocałunek ziemi, który zawsze był dziełem św. Jana Pawła II na rozpoczęcie pielgrzymki to był egzorcyzm danego kraju.

  Gdybyś był świątynią Ducha Świętego i narzędziem NMP oraz Trójcy Św. - jak Jan Paweł II Wielki, to byś to rozumiał.
  Islam "bicz boży" na apostatów cz.1
 • @Rzeczpospolita 17:42:05
  Zbawienie jest stanem, w którym Bóg za sprawą Jezusa przywraca człowieka ze stanu grzechu i śmierci do stanu jedności ze sobą i życia wiecznego.

  Zbawienie jest łaską. Oznacza to, że Bóg udziela zbawienia jako daru niezwiązanego z żadną zasługą. Jednak przyjęcie zbawienia zależne jest od wolnej woli człowieka i od łaski.

  Zbawienie jest dziełem Trójcy jako Boga. Co Ojciec przewidział, Syn wykonał. Duch natomiast umacnia człowieka do trwania w zbawczej łasce uświęcającej.

  Jedynym Zbawicielem jest Jezus Chrystus, który będąc jednocześnie i Bogiem, i człowiekiem jako pierwszy zmartwychwstał po swojej dobrowolnej śmierci za wszystkich ludzi. Z tego powodu zbawienie jest ściśle związane z odkupieniem i usprawiedliwieniem.

  Po upadku Adama Bóg przewidział wszystkie wydarzenia, które miały przywrócić człowieka do jedności (komunii) z Nim. Ten przewidujący plan nazywany jest ekonomią zbawienia i obejmie przede wszystkim: wcielenie, ukrzyżowanie Syna Bożego, jego zmartwychwstanie i powołanie Kościoła, dzięki któremu zbawienie może być dostępne wszystkim.

  Chrzest jest konieczny do zbawienia[1]. Przez chrzest bowiem Bóg w sposób trwały uzdalnia człowieka do jedności ze sobą. Nie oznacza to jednak, że niewyznający Jezusa nie mogą być zbawieni. Zbawienie jest przecież łaską i miłosierdziem[2].


  Jezus Chrystus jako Syn Boży zbawiający świat został przewidziany w ekonomii zbawienia. Wiara w to towarzyszyła chrześcijaństwu od samego początku i w przeciwieństwie do innych elementów doktryny nie podlegała żadnej poważnej dyskusji. Samo imię Jezus oznacza z hebrajskiego (ישוע, ישו – Joszue) Jahwe zbawieniem. Choć imię to było popularne w ówczesnym Izraelu miało w tym wypadku dodatkową symbolikę, która podkreślana jest w Nowym Testamencie. Chrystus jest określeniem pochodzącym z greki (χριστός) i oznacza Pomazańca Bożego jako szczególnego wybrańca, który ma wybawić. W tym kontekście wybawieniem jest uwolnienie od grzechu.


  Na temat zbawienia Kościół mówi niewiele; używa przy tym określeń typu: "będziesz z Bogiem i ze świętymi w niebie", "zobaczysz Boga twarzą w twarz"

  Z niektórych słów Jezusa można wnioskować, iż bardzo wiele zależy od nas. On często mówił do ludzi: Idź, Twoja wiara cię uzdrowiła (Mk 10,52), albo "niech ci się stanie wedle słów twoich", "wedle twojej wiary". Cuda Jezusa zależą od tej naszej wiary: I niewiele zdziałał tam cudów z powodu ich niedowiarstwa (Mt 13, 58). Można zaryzykować stwierdzenie, że w wielu miejscach Nowego Testamentu powiedziane jest coś w rodzaju: "będziesz miał tak, jak wierzysz": twoja wiara Cię uzdrowi, uleczy, odpuści grzechy, zbawi. Wynika z tego, że między Stworzycielem (Bogiem) a stworzeniem (człowiekiem) istnieje dynamiczna relacja; możemy kształtować rzeczywistość - zarówno tu na ziemi, jak i potem, cokolwiek to "potem" oznacza.

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/zbawienie.html
  Nie ma dwóch równoległych dróg zbawienia
 • @Rzeczpospolita 15:27:29
  https://www.youtube.com/watch?v=5X7OURk3-7Q
  TU JEST WYJAŚNIENIE NA WSZYSTKIE PANA PYTANIA.
  Nie ma dwóch równoległych dróg zbawienia
 • @Robik 16:36:49
  Tak! Różne mogą być odpowiedzi na wezwanie Boga do relacji prawdziwych opartych o miłość. Zatem każdy może za sprawą wolnej woli odpowiedzieć Panu Bogu TAK lub NIE, albo teraz nie, potem, może się zastanowię, etc.!

  Dostęp do zbawienia podobny jest w wielkim uproszczeniu do dostępu do klatki schodowej. Człowiek może więc skorzystać ze schodów, albo wyskoczyć przez okno !!!
  O ile ludzie raczej rozumieją, że lepiej nie skakać przez okno, bo przewidują następstwa takiego postępowania, to niestety w sprawach dotyczących życia wiecznego są bardzo często nieracjonalni i "programowo" wstępują na drogę ignorancji, arogancji i warcholstwa - A TO KOŃCZY SIĘ TRAGICZNIE!!!

  "Szukajcie prawdy a prawda was wyzwoli"
  Nie ma dwóch równoległych dróg zbawienia
 • @Rzeczpospolita 15:27:29
  Zbawienie jest rzeczywistością i odnosi się do świata realnego.

  Religia odnosząca się do świata nierzeczywistego była by utopią.

  Tak Jezus Król zbawił każdego człowieka, lecz człowiek posiada wolną wolę i może odmówić Bogu współpracy w łasce, a nawet, tak jak Szatan pogardzić Bogiem. Piekło, królestwo Szatana też jest rzeczywistością realną.
  Polecam zapoznać się ze stosowną literaturą i z egzorcyzmami stosowanymi wobec zniewolonych lub opętanych ludzi.

  Męka Chrystusa otworzyła każdemu człowiekowi powrót do harmonii i miłości w relacjach z Bogiem i z ludźmi. Odtąd ludzie mają środki, aby czerpać z możliwości jakie daje Odkupienie.

  Niewierzący ? A to kto ? Taki, do którego nie dotarła Święta Ewangelia czy taki co pogardził Bogiem? Jeśli pogardził Duchem Świętym, to jak powiedział sam Chrystus - grzech taki nie będzie odpuszczony nigdy, ani w doczesności ani w wieczności, albowiem Bóg nie zgadza się na bezbożność i grzech.

  Jest pewne z Objawienia, że każdy człowiek przez Ducha Św. jest pouczany o Prawdzie a Drogą, Prawdą i Życiem jest sam Jezus Chrystus.

  W internecie jest dostępny Katechizm Kościoła Katolickiego. Proszę przeczytać i ewentualnie pytać czego Pan nie rozumie w tym dokumencie?


  Trzeba jednak pamietać, że nauczycielem pychy jest Szatan, który potrafi odebrać człowiekowi światło rozumienia i ( przez grzech, ciemnotę, etc.) prawd wiary katolickiej.

  Dlatego warto poznać te stopnie pychy u siebie aby rozpoznać swój stan duchowy.

  Św. Bernard ukazuje stan dusz martwych, do których Prawda nie dociera
  https://www.youtube.com/watch?v=oGYuFhHP9rY

  DLATEGO TRZEBA WZYWAĆ DUCHA ŚW. O POMOC W SZUKANIU PRAWDY, A TAKŻE O SKRUCHĘ SERCA I POKORĘ UMYSŁU.

  "Umysł nie oświecony przez Ducha Świętego jest diabelski" (ks. prof. Tadeusz Guz)
  Nie ma dwóch równoległych dróg zbawienia
 • @Rzeczpospolita 14:44:54
  W ogóle się nie unoszę, ale mówię o tym, że Biblia głosi, iż "powiedział głupi w sercu swoim nie ma Boga".

  Każdy człowiek, dzięki rozumowi może dojść do Prawdy. Tak uczy Kościół.

  Idiota jednak nie używa rozumu i przez głupotę odrzuca zbawienie.

  ZBAWIENIE BOŻE: PRAWO I ŁASKA

  1949 Człowiek, powołany do szczęścia, ale zraniony przez grzech, potrzebuje zbawienia Bożego. Pomoc Boża zostaje mu udzielona w Chrystusie przez prawo, które nim kieruje, i przez łaskę, która go umacnia:

  Zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem... Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą (Flp 2, 12-13).

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-1-3.htm
  Nie ma dwóch równoległych dróg zbawienia
 • @Rzeczpospolita 14:00:18
  Zbawienie to stan, w którym człowiek łączy się na wieczność z Bogiem Miłością, w relacji miłości, z Bogiem, Który się objawił w Jezusie Chrystusie pełnym Miłosierdzia.

  ===

  No i co z tymi wszystkimi ludźmi, którzy żyli przed żydowskimi religiami, są zbawieni, czy nie - ?

  BÓG W TRÓJCY ŚW. JEST MIŁOŚCIĄ, ODWIECZNĄ PRAWDĄ I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ ORAZ MIŁOSIERDZIEM.

  "KOMU WIĘCEJ DANO, OD TEGO BĘDZIE SIĘ WIĘCEJ WYMAGAĆ".

  Są rzeczy stanowiące Tajemnicę Boga Miłosiernego.

  Bóg również zna tajemnice serca każdego człowieka.

  Bóg wobec każdego człowieka jest pedagogiem i powołuje każdego człowieka do życia w miłości.

  Bóg w serce każdego człowieka wpisał religijność i prawo naturalne, a więc każdy człowiek niejako został wszczepiony przez Stwórce "w religię żydówką", w odwieczny plan Zbawienia.

  Pan Jezus umarł na krzyżu za każdego człowieka.

  KAŻDY OTRZYMAŁ DOSTĘP DO ZBAWIENIA!
  Nie ma dwóch równoległych dróg zbawienia

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej